Motornicza stanie przed sądem. Grozi jej 8 lat więzienia!

piątek, 28.11.2014 12:35 3671 0

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia - Śródmieście skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko motorniczej, 35-letniej Renacie N,. oskarżając ją o spowodowanie wypadku drogowego.

- W dniu 26 czerwca 2013 roku w Renata N. kierując tramwajem linii 17, jadąc od strony mostu Tumskiego, wjechała na czerwonym świetle, już po wyłączeniu sygnału zezwalającego jej na jazdę, na skrzyżowanie Pl. Bema i ul. Sienkiewicza, a następnie przejeżdżając przez przejście dla pieszych, pomimo uruchomionej sygnalizacji umożliwiającej pieszym wejście na pasy, potrąciła pieszego Mateusza P - informuje Małgorzata Klaus z wrocławskiej prokuratury.

Fot. ilustracyjna

W wyniku zdarzenia Mateusz P. doznał obrażeń w postaci złamania trzonu obojczyka lewego, złamania kilku żeber po stronie lewej, pęknięcia śledziony, rany ciętej skóry głowy i rany ciętej prawego ucha. Obrażenia te powodują ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Renata N. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu twierdząc, iż wjechała na skrzyżowanie na zielonym świetle, a pieszy wtargnął na przejście na czerwonym świetle.

Grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)