Mobilna Scena SKW kontynuuje podróż przez wrocławskie podwórka

czwartek, 7.5.2020 09:47 774 0

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław odwiedziła kolejne wrocławskie osiedle. Tym razem na mieszkańców Gaju czekała swingowa potańcówka z Lindy Szau.

Strefa Kultury Wrocław kontynuuje swój pomysł na realizację profesjonalnie przygotowanych koncertów w przestrzeni miejskiej w czasie pandemii koronawirusa. Mobilna Scena SKW ruszyła w miasto pod koniec kwietnia i w najbliższych tygodniach będzie odwiedzać wrocławskie osiedla. Wszystko po to, by ich mieszkańcy mogli obcować z kulturą nie wychodząc z domu – w występach można uczestniczyć wyglądając przez okno lub wychodząc na balkon.

 Pomysł podpatrzyliśmy w zaprzyjaźnionym Kownie, które będzie Europejską Stolicą Kultury 2022. Ale nasza modyfikacja to dodanie mobilności – przemieszczamy się w ramach jednego osiedla, a występy odbywają się jeden po drugim, w bardzo krótkim odstępie czasu. Do współpracy zaprosiliśmy wrocławskich muzyków, aktorów, tancerzy. Najbliższe występy zaplanowaliśmy sami, ale mamy też pierwsze zgłoszenia od samych artystów, którzy chcą dołączyć do naszej akcji – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław ma także za zadanie prezentować wrocławianom pełne spektrum działalności SKW, dlatego po jazzowych koncertach duetu Roland Abreu i Taras Backovskyy do współpracy zaproszono instruktorów ze szkoły Lindy Szau. Pary taneczne Michał Rybczyński i Natalia Siwińska oraz Marcin Mróz i Paulina Kasprzak zaprezentowały takie tańce swingowe jak lindy hop, balboa czy charleston. Poniedziałkowe występy na Gaju nawiązywały do cyklu „Balety w Imparcie”, który ruszył w 2018 roku. Cykl to podróż przez różne style tańca z udziałem profesjonalnych tancerzy i zgromadzonej publiczności, a reprezentanci Lindy Szau dotychczas wzięli udział w dwóch edycjach – pod hasłem Swing oraz Retro.

W najbliższej odsłonie Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław zobaczymy Magdę Zawartko, Grzegorza Piaseckiego i Roberta Jarmużka, którzy zagrają niespodziewany koncert na kolejnym wrocławskim osiedlu już 6 maja.

FOTO: BTW PHOTOGRAPHERS MAZIARZ-RAJTER

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz