Młoda Polska sztuka współczesna jest na falli
To, co w młodej polskiej sztuce współczesnej najciekawsze i najbardziej inspirujące. Ponad 20 artystów, których prace wybrano z blisko 200 nadesłanych portfolio, prezentuje swoją twórczość podczas wystawy Przypływ. Młoda polska sztuka współczesna. Ale – uwaga – już niedługo: finisaż wystawy już 10 listopada br. o godz. 18:00 już we wrocławskiej galerii Art Main Station by mia.
Przypływ efekt współpracy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Credit Suisse.
galeria Art Main Station by mia, Dworzec Główny PKP, Wrocław
finisaż wystawy: 10 listopada br., godz. 18:00
godziny otwarcia: wtorek – piątek: 12:00 – 17:00, sobota – niedziela: 12:00 – 16:00
wstęp wolny
Wystawa, będąca zwieńczeniem konkursu młodej polskiej sztuki współczesnej, prezentuje dzieła różnorodne zarówno formalnie, jak i tematycznie. Pokazane na wystawie prace charakteryzują się zróżnicowanymi technikami i tematami, budując eklektyczny obraz młodej polskiej sztuki.
OD RELACJI CZŁOWIEKA Z PRZYRODĄ DO RELACJI SZTUKI Z LUDŹMI
Odniesieniem dla części prezentowanych prac staje się przyroda: zarówno jako temat, jak i samo medium. Szereg artystów nawiązuje także do aktualnych uwarunkowań rynkowych i ekonomicznych, podejmując wątek funkcjonowania sztuki w konkretnym kontekście społecznym. Ale nie tylko: - Na wystawie pokazane zostaną prace reprezentujące szerokie spektrum technik i tematów, które podejmowane są w zróżnicowanym polu polskiej sztuki współczesnej. Przeplatające się pomiędzy tymi różnymi realizacjami wątki zarysowują swoistą pojęciową kanwę pozwalającą dostrzec przenikające się obszary artystycznych dociekań – wyjaśnia Małgorzata Miśniakiewicz, kuratorka wystawy.
Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez trzyosobowe jury, w którym zasiądą: Michał Bieniek, Kurator Sztuk Wizualnych ESK 2016, historyk i krytyk sztuki Stach Szabłowski oraz André Rogger, Główny Kurator Kolekcji Sztuki w Credit Suisse.
RAZEM DLA ROZWOJU POLSKIEJ SZTUKI
Wystawa Przypływ. Młoda polska sztuka współczesna to efekt konkursu zorganizowanego wspólnie przez Credit Suisse i Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, by wesprzeć i promować młodych polskich artystów, wykorzystujących w swojej twórczości różne środki artystycznego wyrazu:
- Niezwykle interesujące i aktualne zjawiska w młodej sztuce współczesnej często nam umykają, niezauważone i niedocenione przez największe galerie sztuki na świecie – mówi Angus Kidd, prezes zarządu Credit Suisse Polska. I dodaje, że konkurs Przypływ. Młoda polska sztuka współczesna przyczynia się do zmiany tej sytuacji: - Chcemy wspierać utalentowanych młodych ludzi, którzy mają ogromny potencjał, ale nie zostali wcześniej wystarczająco docenieni. Jest to spójne z podejściem Credit Suisse, które kładzie duży nacisk na innowacje oraz różnorodność kulturową – zaznacza.
ARTYŚCI ZAKWALIFIKOWANI DO UDZIAŁU W WYSTAWIE:
Karolina Balcer / Kuba Borkowicz / Maciek Cholewa / Norbert Delman / Łukasz Gierlak / Magdalena
Golba / Marta Hryniuk / Tomasz Jędrzejewski / Piotr Kmita / Marek Kucharski / Kasper Lecnim / Piotr
Macha / Jan Moszumański / Kamil Pieczykolan / Marek Rachwalik / Gregor Różański / Irmina Rusicka
/ Jakub Słomkowski / Marta Stysiak / Karolina Szymanowska / Bartosz Zaskórski / Joanna Zdzienicka
Szczegółowe informacje: FB: https://goo.gl/30O4d6 / www.wroclaw2016.pl/przyplyw
Projekt jest częścią Programu Sztuk Wizualnych ESK Wrocław 2016. Głównym partnerem projektu jest Credit Suisse.
Sztuki wizualne w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 to wystawy, interwencje artystyczne w przestrzeni publicznej, międzypokoleniowe działania edukacyjne, warsztaty dla grup wykluczonych i samowykluczających się. To także współpraca środowiskowa we Wrocławiu, projekty artystów z całej Polski dedykowane przestrzeni publicznej stolicy Dolnego Śląska, a także dzieła największych międzynarodowych artystów prezentowane we współpracy z polskimi i europejskimi instytucjami kultury.
Dodaj komentarz
Komentarze (0)