Mistrzostwa Dolnego Śląska w Narciarstwie Biegowym w Zieleńcu!

środa, 11.3.2015 12:34 2723 0

Już 14 - 15 marca w stacji narciarskiej Zieleniec Ski Arena, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Narciarstwie Biegowym. Jest jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, które ma miejsce każdego roku. 

Narty biegowe w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Świadczy o tym choćby fakt, że z roku na rok chętnych do wzięcia udziału w mistrzostwach przybywa. Nic dziwnego, ponieważ zawody odbywają się w Górach Orlickich, gdzie tras biegowych jest dużo. 

Głównym celem całego przedsięwzięcia jest popularyzacja narciarstwa biegowego jako prozdrowotnej formy ruchu. Zależy nam na promocji turystyczno - rekreacyjnych walorów Dolnego Śląska na pograniczu Polsko - Czeskim w Górach Orlickich. Zważając na fakt, że zima w Zieleńcu trwa dość długo, chcemy przedłużyć sezon biegowy. Uczestnicy mistrzostw mają okazję do doskonalenia technik biegu oraz sprawdzenie możliwości kondycyjnych i sprawności fizycznej - mówi Grzegorz Głód - manager Zieleniec Ski Arena.

Trasa zwodów będzie przebiegać wzdłuż granicy Polsko - Czeskiej do Masarikowej Chaty. Mistrzostwa zostaną podzielone na dwa etapy. W pierwszy dzień 14 marca odbędzie się bieg stylem klasycznym. W drugim dniu, 15 marca - stylem dowolnym. 

Uczestnicy zawodów zostaną podzieleni na grupy: open kobiety, open mężczyźni, marszobieg rodzinny w składzie, bieg przebierańców w stylu retro. 

Na uczestników czekają nagrody pieniężne oraz w formie bezpłatnych pobytów weekendowych, a także liczne nagrody rzeczowe. 

Aby wziąć udział w zawodach należy przesłać zgłoszenie na adres: skispa@zieleniec-ski.pl

Więcej informacji na temat mistrzostw można znaleźć na stornie www.zieleniec.pl

 

***
Zieleniec, położony na wysokości ok. 950 m. n.p.m., jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Stanowi dzielnicę Dusznik-Zdroju. Panuje tam specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polsce), zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie. Północne stoki Zieleńca, doskonałe tereny narciarskie oraz duża ilość opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawiają, że śnieg leży w Zieleńcu blisko 150 dni.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)