Mikrogranty wirtualnie podsumują 2021 rok

wtorek, 7.12.2021 14:11 380 0

Jakie były najpopularniejsze tematy tegorocznych inicjatyw w ramach Mikrograntów? Kto i gdzie realizował w tym roku swoje projekty? Czy i w tym roku udało pobić się rekord zgłoszeń? 15 grudnia Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na wirtualne podsumowanie 2021 roku w Mikrograntach, które będzie okazją, by porozmawiać o efektach wspólnej pracy i poszukać inspiracji do dalszego działania.

Powoli kończy się kolejny (równie udany, a nawet lepszy pod kątem liczb) rok ogólnomiejskiego programu Mikrogranty. W trzech naborach podzielonych tradycyjnie na trzy ścieżki: dla osób fizycznych i grup nieformalnych, młodych organizacji pozarządowych oraz grup młodzieżowych, zgłaszać można było propozycje działań animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, społecznych i kulturalnych. Wsparcie organizacyjne, promocyjne, administracyjne, logistyczne oraz finansowe otrzymało finalnie aż 119 projektów!

– Cieszymy się z wciąż ogromnej chęci mieszkańców i mieszkanek Wrocławia do działania z lokalnymi społecznościami. Mimo trwającej pandemii tym roku wspólnie udało nam się zrealizować wszystkie wybrane propozycje – niektóre online lub hybrydowo, ale zdecydowaną większość „na żywo” i w całym mieście! – mówią koordynatorzy programu.

Porozmawiajmy o mijającym roku

W środę (15 grudnia) o godzinie 18:00 Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na wirtualne spotkanie, na którym podsumowane zostaną efekty tegorocznych działań oraz zrealizowane projekty. Wydarzenie będzie okazją, by dowiedzieć się więcej o lokalnych współpracach i partnerstwach, a także poznać tematy, które najbardziej nurtowały w tym roku wrocławian i wrocławianki. Trzy mikrograntowe ścieżki reprezentować będą: Anna Bieliz ze Strefy Kultury Wrocław oraz Alicja Pietrzyk i Kazimierz Szepiela z Fundacji Umbrella. Chwilę przed tą częścią posłuchać będzie można również krótkiego wstępu Jacka Pluty – zastępcy Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia, który opowie o Mikrograntach osadzając je w kontekście całościowego funkcjonowania miasta.

Zainspirujmy się!

Po części podsumowującej, rozpocznie się druga część wydarzenia, która pomóc ma znaleźć inspirację do dalszych działań społecznych. Alina Szeptycka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet, współprzewodnicząca Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Jacku Sutryku, która związana jest też m.in. z Kulturą Równości i Centrum Wsparcia Aktywistycznego, w swoim wystąpieniu pt. „Dbajmy o siebie – róbmy rewolucję!” podzieli się swoimi różnorodnymi doświadczeniami z pracy aktywistycznej i omówi zagrożenia, które dotyczą aktywnych w tej przestrzeni społecznej osób. Opowie również o budowaniu wspólnoty z uwzględnieniem języka i zachowania równościowego, dbaniu w działaniu nie tylko o siebie, ale również o zespoły i grupy, w których pracujemy.

Po wystąpieniu Aliny Szeptyckiej przyjdzie czas na głosy z „publiczności”, czyli pytania i refleksje widzów, które będą mogli pisać w trakcie transmisji. Wszystkie komentarze przeczytane zostaną „na żywo” i wspólnie omówione przed kamerą.

Transmisja na żywo rozpocznie się 15 grudnia o godzinie 18:00 m.in. na facebookowych profilach Mikrograntów, Strefy Kultury Wrocław i Wrocław rozmawia. Spotkanie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy.

 

Do zobaczenia w sieci!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)