Mikołajkowy Koncert Charytatywny - razem możemy więcej!

wtorek, 15.11.2022 09:58 1327

Nie trzeba miliona, żeby stworzyć razem coś dobrego.

To motto, które przyświeca niezwykłemu wydarzeniu. 6 grudnia tego roku o godzinie 18:00 odbędzie się Mikołajkowy Koncert Charytatywny.

Miesiąc grudzień to wspaniały czas, który większość z nas spędzi w gronie rodzinnym. Będziemy mogli spotkać się z krewnymi, których nie widujemy na co dzień oraz nadarzy się okazja do opowiedzenia im o wszystkim co się działo przez cały rok. Spędzimy wspólnie wiele godzin od Mikołajek aż do Nowego Roku. Radość tego wydarzenia będzie odbijać się echem przez długie tygodnie.

Niestety nie każdy będzie mógł cieszyć się tymi wspomnieniami w gronie najbliższych. Wiele osób będzie musiało spędzić te święta na łóżkach szpitalnych. Tak jak osoby dorosłe będą miały w sobie pokład energii, która pozwoli im przetrwać ten czas, tak wśród chorych znajdują się również dzieci, które nie będą mogły ogrzać się w ten wyjątkowy czas ciepłem rodzinnym.

Każdy z nas jako dziecko czekał na okres świąteczny, gdy zbiera się rodzina i Mikołaj/ Gwiazdor/ Pan Mróz zostawiają niespodziewanie pod choinką prezenty. Nawet najmniejszy drobiazg budził na naszej twarzy uśmiech, zadowolenie i ogromne szczęście dziecka. Dla najmłodszych ciężko chorych w szpitalach taki prezent przynoszą klauni z fundacji Czerwone Noski.

Kim są Czerwone Noski?

Fundacja Czerwone Noski od 10 lat pomaga dzieciom w szpitalach w całej Polsce. Profesjonalni klowni medyczni niosą radość tam, gdzie jest potrzebna najbardziej – są z wizytami na oddziałach szpitalnych - od onkologii po rehabilitację - przychodzą do dzieci w stanie śpiączki w Klinice Budzik, organizują szpitalne warsztaty cyrkowe dla dzieci z niepełnosprawnościami. Ułatwiają pracę personelu medycznego, są wsparciem dla rodziców i opiekunów małych pacjentów, redukują ich stres, zmniejszają lęk. Skuteczność ich działań potwierdzają liczne badania naukowe. Niosą realną, konkretną pomoc, wyrażaną w najpiękniejszym języku świata – uśmiechu.

Koncert odbędzie się w formie online na platformie Facebook. Koszt wirtualnego biletu to 27,99zł, a całość dochodu zostanie przekazana fundacji Czerwone Noski. Każdy bilet to cegiełka do zbudowania domu, w którym dzieci przebywające w szpitalu spędzą najbliższe Mikołajki.

Będziemy Państwa informować kto weźmie udział w wydarzeniu oraz jakie przygotowaliśmy dla Państwa atrakcje. Pod tym linkiem znajdują się najnowsze informacje na temat koncertu.