Mieszkający w Niemczech mężczyzna podjął desperacki krok. W uratowaniu jego życia pomogli policjanci z Kątów Wrocławskich

poniedziałek, 24.1.2022 09:47 443 0

Na komisariat zadzwonił zaniepokojony o los swojego kuzyna mężczyzna. Zgłaszający dowiedział się od niego podczas rozmowy na komunikatorze sieciowym, że zamierza podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywał w chwili rozmowy w swoim domu, na ternie Niemiec. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze z Kątów Wrocławskich natychmiast postanowili skontaktować się ze swoimi kolegami po niemieckiej stronie granicy.

Dyżurny z komisariatu w Kątach Wrocławskich otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który może popełnić samobójstwo. Zgłoszenie dotyczyło 73-latka, który mieszka na stałe, na terenie Niemiec. Zaniepokojony rozmową z kuzynem zgłaszający poinformował policjantów, że może on próbować odebrać sobie życie. 

Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili wszystkie szczegóły, z kolei dyżurny z komisariatu w Kątach Wrocławskich natychmiast skontaktował się z niemieckimi policjantami przekazując wszystkie niezbędne informacje. To pozwoliło na skuteczne podjęcie działań, które doprowadziły do zapobieżenia tragedii.

Życie i zdrowie mężczyzny nie jest już zagrożone. Został on odnaleziony w swoim mieszkaniu na terenie Niemiec i zaopatrzony przez medyków.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)