komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Miesiąc Rodziny na Wyspie Słodowej

sobota, 25.5.2019 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 833
kategorie artykułu:

Jest taki szczególny czas we wrocławskim kalendarzu, kiedy Wyspa Słodowa staje się rodzinnym centrum Wrocławia. W tym roku już po raz jedenasty w ramach projektu Moja Rodzina zostanie zorganizowany Miesiąc Rodziny – od Dnia Matki aż do Dnia Ojca w całym mieście odbywa się ponad 250 wydarzeń organizowanych przez wrocławskie firmy i instytucje, a przygotowanych z myślą o rodzinach. Punktem kulminacyjnym jest pięć dużych pikników familijnych (w tym jeden dwudniowy), które mają miejsce się na Wyspie Słodowej. W tym roku są to pikniki z okazji Dnia Matki (26 maja), Dnia Dziecka (1 oraz 2 czerwca), Dnia Dziadków (9 czerwca), Dnia Rodziny (16 czerwca) i Dnia Ojca (23 czerwca). W każdą niedzielę od 14.00 do 19.00 zapraszamy do spędzania wolnego czasu na Wyspie Słodowej. W zeszłym roku pikniki odwiedziło ponad 10 tysięcy uczestników, a w organizację włączyło się 70 partnerów!

Kilkadziesiąt atrakcji dla dużych i małych, dmuchańce, foodtrucki, gry planszowe, warsztaty artystyczne i edukacyjne, zajęcia sportowe, pokazy z udzielania pierwszej pomocy oraz konsultacje profilaktyczne i bezpłatne porady specjalistów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na każdego, kto przyjdzie na Wyspę. Dla najmłodszych przygotowano specjalny namiot, w którym mogą skorzystać z prowadzonych przez animatorki zajęć. Na Wyspie Piaskowej zorganizowana zostanie strefa sportowa. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Już w najbliższą niedzielę na Wyspie zbudujesz własne roboty, skorzystasz ze ścianki do squasha, zbadasz wzrok, a mamy i ich dzieci zapraszamy do wspólnego tańczenia zumby – mówi Adam Konik, koordynator Miesiąca Rodziny. – Przyjdź, odpocznij na leżaku, pograj w badmintona, w bule i w turnball, postrzelaj z łuku na Wyspie Piaskowej. Spędź aktywnie czas z rodziną i z przyjaciółmi – zapraszamy już od 14.00!

W niedzielę zapraszamy na scenie Wyspy na dwa koncerty: o godzinie 16.30 wystąpi Łukasz Kindel, który tworzy w wielu gatunkach – począwszy od new schoolowego rapu, przez jazz, rock, popfolk, aż do ballad. Śpiewa, gra oraz tworzy linie perkusyjne na gitarze, a także beatbox oraz chórki.

O godzinie 18.00 koncert Janka Samołyka, znanego wrocławskiego wokalisty i gitarzysty, autora trzech albumów studyjnych wydanych przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, tworzącego melodyjne, piękne ballady kojarzone z nurtem indie-pop oraz z muzyką akustyczną.

Podczas najbliższego pikniku odbędzie się także mały zlot foodtrucków – 14 gastrowozów zapewni szeroki wybór pożywienia dla wszystkich łasuchów. Lody, dania meksykańskie, pizza, bagietki, koktajle i soki, kawa, donuty – każdy znajdzie coś dla siebie.

Na Wyspie rozpoczynają się także seanse kina plenerowego – już 26 maja o 22.00 zapraszamy na francuską komedię “Za jakie grzechy, dobry Boże?” (2014, reż. Philippe de Chauveron). Kolejne pokazy w każdy piątek oraz w sobotę o godzinie 22.00. Różnorodny repertuar sprawia, że kino na Wyspie cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Brak ograniczeń co do przyprowadzania na filmy czworonogów oraz rowerów. Na gości kina czekają przygotowane leżaki i koce. W przypadku złych warunków pogodowych seans kina plenerowego może zostać odwołany.

Wszystkie informacje o atrakcjach i piknikach Miesiąca Rodziny można znaleźć na profilu: fb.com/MojaRodzinaWroclaw oraz fb.com/RozwojSpoleczny

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki