komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Miedź na Świdnickiej – wakacyjna odsłona

wtorek, 18.7.2017 18:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1646
kategorie artykułu:

„Miedź – materiał przyszłości” to tytuł wystawy plenerowej, którą do końca lipca można oglądać na ulicy Świdnickiej. Jest to kolejna ekspozycja organizowana przez Europejski Instytut Miedzi. Wśród prezentowanych obiektów pojawia się m.in. wrocławskie Hydropolis, które jako jedyne reprezentuje Polskę w ścisłym finale prestiżowego konkursu Copper in Architecture.

Wystawa zlokalizowana jest w części ul. Świdnickiej prowadzącej od Rynku do dawnego przejścia podziemnego. Składa się na nią kilkadziesiąt fotografii prezentujących różnorodne formy i zastosowania metalu, który towarzyszy ludzkości niemal od początków jej historii i posiada wiele pożądanych właściwości. Od wieków miedź wykorzystuje się w budownictwie, architekturze, w rzemiośle do wyrobu przedmiotów codziennego użytku i ozdób oraz do produkcji monet, a współcześnie przede wszystkim w przemyśle. – Chcemy pokazać szeroki wachlarz zastosowań miedzi i jednocześnie w atrakcyjny sposób opowiadać o niezwykle ważnej roli, jaką miedź odgrywa w innowacyjnych technologiach i branżach takich jak teleinformatyka, odnawialne źródła energii czy ochrona zdrowia – mówi Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi, organizatora wystawy. Proekologiczny transport publiczny, e-mobilność czy higieniczne powierzchnie dotykowe nie byłyby możliwe bez specyficznych właściwości miedzi. A efektowne, wielkoformatowe zdjęcia i krótkie opisy w języku polskim i angielskim w przystępny sposób przybliżają tę tematykę nie tylko mieszkańcom Wrocławia, lecz również licznie przybywającym do stolicy Dolnego Śląska turystom.

Wystawa „Miedź – materiał przyszłości” prezentowana będzie do 31 lipca br. W tym roku zbiegnie się ona z odbywającymi się we Wrocławiu igrzyskami The World Games 2017. Sportowe wydarzenie, które na pewno przyciągnie kibiców z całego świata, było dodatkowym impulsem do pokazania w przestrzeni publicznej piękna miedzi i jej stopów oraz niezwykłych przedmiotów z ich wykorzystaniem. Organizatorzy przygotowali plansze prezentujące m.in. zwycięskie prace uczestników międzynarodowego konkursu „Copper and the Home” (na ładny i użyteczny przedmiot codziennego użytku) oraz architektoniczne projekty, które znalazły się w finale prestiżowej rywalizacji „Miedź w architekturze” (Copper in Architecture Awards).

W gronie ośmiu finalistów jest wrocławskie Hydropolis, co nas bardzo cieszy. Zachęcamy, aby głosować na wybrany obiekt, na planszy można znaleźć QR kod prowadzący do konkursowej witryny. Wśród uczestników zostanie rozlosowana nagroda: iPad mini – zapowiada Michał Ramczykowski.

Źródło: Informacja prasowa 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
niedziela, 2.8.2020 14:15
piątek, 31.7.2020 10:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki