Miasto nie zlikwiduje Przejścia Świdnickiego

piątek, 28.11.2014 08:45 2829 0

- W odpowiedzi na liczne doniesienia medialne dotyczące likwidacji Przejścia Świdnickiego, jeszcze raz wyjaśniamy, że nie likwidujemy Przejścia Świdnickiego - twierdzi Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu.


Po zrealizowaniu inwestycji piesi będą mogli przechodzić przez ulicę zarówno górą, jak i dołem. Usprawni to przede wszystkim poruszanie się osobom niepełnosprawnym czy rodzicom z wózkami. Przejście tunelem będzie zwężone i w trochę innej formule, gdyż w jego części znajdzie się galeria sztuki dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Do galerii będzie można zjechać windą. Każdy sam zdecyduje, którą formę przejścia przez ul. Kazimierza Wielkiego chce wybrać - w poziomie czy pod ziemią. 

- W ramach całej inwestycji  poszerzone zostaną także dotychczasowe "pasy" bliżej ul. Widok. Piesi zyskają szersze azyle, aby móc bezpiecznie przeczekać między jeżdżącymi tramwajami. Powstaną przystanki podwójne, co ma upłynnić ruch na torowisku przy ul. Kazimierza Wielkiego. Główne przejście dla pieszych łączące dwa brzegi ulicy Świdnickiej będzie usytuowane dokładnie pomiędzy miejscami zatrzymywania tramwajów. Pojawią się też drobne, nowe elementy dla rowerzystów - wyjaśnia Szafran.


Przebudowane okolice w rejonie skrzyżowania z ul. Świdnicką nie zmienią sytuacji kierowców. Dalej będą trzy pasy ruchu na nitce północnej i południowej, nie zmienią się także znaki pionowe. Wyjątkiem jest likwidacja zatoki przystankowej na wysokości Baru Barbara. Jednak to będzie mieć minimalny wpływ na ruch samochodowy. Zamiast w zatoce, autobus linii K będzie się zatrzymywał na wyznaczonym na jezdni miejscu. Kierowcy nie powinni w zasadzie tego odczuć, gdyż autobus K to jedyna linia dzienna, która się tam zatrzymuje. Zasadniczo nie zmienią się długości cykli świetlnych. Pozostaną również wszystkie obecne pasy ruchu. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)