komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Miasto i Kultura przenosi się do sieci. 28 października porozmawiajmy o kulturze!

piątek, 23.10.2020 12:23 , komentarze: 0 , odsłony: 687
kategorie artykułu:

„Miasto i Kultura” – wydarzenie zaplanowane początkowo jako stacjonarne spotkanie, w trosce o bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek zmieniło formułę z całodniowego hackathonu na debathon, czyli transmitowany online cykl dyskusji skupionych wokół trzech najbardziej aktualnych dla kultury zagadnień: KRYZYSU, EKONOMII i ADAPTACJI.

Środek kryzysu (finansowego, światopoglądowego, organizacyjnego czy nawet obserwowany przez nas kryzys autorytetów) jest najlepszym momentem, by rozmawiać o doświadczeniach z ostatnich kilku miesięcy. Uczestnicy i uczestniczki debat spróbują też określić, jakie zmiany w zarządzaniu kulturą wymusiła pandemia, a jakie dopiero będzie trzeba wdrożyć.

– Planowanie w systemie kilkuletnim możemy wyrzucić do kosza… Przed nami kolejny okres dynamicznie zmieniających się wytycznych dotyczących bezpiecznego organizowania wydarzeń. 28 października chcemy dowiedzieć się gdzie – jako sektor – jesteśmy dziś i jak widzimy swoją najbliższą przyszłość – mówią organizatorzy wydarzenia.

Porozmawiajmy w sieci
W debatach wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki instytucji i organizacji pozarządowych, festiwali i kolektywów artystycznych, a także marek kulturalnych, które rozpoczęły swoje funkcjonowanie w czasie pandemii. Wśród zaproszonych gości są m.in. Roman Gutek (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty), Izabela Błaszczyk (Krakowskie Biuro Festiwalowe), Paweł Łysak (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Forum Przyszłości Kultury) oraz Izabella Kaluta (Fundacja Olgi Tokarczuk).

Rozmowy transmitowane będą na żywo na Facebooku na profilach Strefy Kultury WrocławPraktyków Kultury oraz Koalicji Miast. Dyskusje prowadzone będą w języku polskim i tłumaczone na Polski Język Migowy. Na debaty nie trzeba się rejestrować, udział jest bezpłatny.

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
piątek, 27.11.2020 11:22
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele