komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 22 stycznia 2019

Anastazego, Wincentego

Miasto dofinansuje wrocławskie kluby piłkarskie z niższych lig

środa, 13.6.2018 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 292
kategorie artykułu:

Już od czerwca kluby piłkarskie reprezentujące Wrocław na różnych szczeblach rozgrywkowych będą mogły ubiegać się o specjalne dofinansowanie z Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wrocławskiego środowiska piłkarskiego oraz we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej, Miasto utworzyło program wsparcia "Wrocławski Football". Dzięki niemu, kluby z niższych lig będą mogły ubiegać się o dodatkowe środki na różne cele takie jak m.in. wynagrodzenie sztabu szkoleniowego, obsługę sędziowską meczów ligowych czy zakup sprzętu sportowego.   


Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wyjaśniał podczas konferencji - Na ten cel przeznaczyliśmy 200 tys. zł. w okresie półrocznym co sprawia, że wrocławskie kluby otrzymają 400 tys. zł. w ciągu roku. Wysokość dotacji o jaką będą mogły starać się poszczególne kluby uzależniona będzie od ligi w której dany zespół się znajduje oraz od tego czy spełnia wszystkie kryteria merytoryczne. Wrocławska piłka nożna prężnie się rozwija. W większości drużyn grają zawodnicy, którzy identyfikują się z naszym Miastem, tutaj mieszkają, studiują, pracują, mają swoje rodziny i przyjaciół. Mamy nadzieję, że ten program pozwoli klubom podnieść swój poziom sportowy i pomoże im awansować do wyższych lig. 

Program ruszy już w czerwcu tego roku. Kluby będą mogły ubiegać się o wsparcie na zasadach konkursu dotacyjnego. Głównym warunkiem wzięcia udziału w programie jest udział klubu w rozgrywkach organizowanych przez PZPN lub DZPN. Klub musi posiadać też własną lub wynajętą bazę sportową. Program nie obejmie drużyn seniorskich Śląska Wrocław, które są już dotowane przez Miasto. 


We Wrocławiu działają 32 kluby piłkarskie. Wsparcie finansowe w ramach programu "Wrocławski Football" będzie niezwykle pomocne dla wielu z nich. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że miasto chce razem z nami inwestować we Wrocławską piłkę. - mówił podczas konferencji prasowej Anrdrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. 

Miasto Wrocław dofinansowuje wiele wrocławskich klubów prowadzących szkolenia w różnych dyscyplinach sportu, występujących na różnych poziomach rozgrywkowych m.in. Śląsk Wrocław SA (piłka nożna mężczyzn), WTS SA (żużel), 1 KS Ślęza Wrocław SA (koszykówka kobiet), Volleyball Wrocław SA (siatkówka kobiet), Panthers Wrocław (futbol amerykański), AZS Wrocław (piłka nożna kobiet i tenis stołowy kobiet), KS Gwardia Wrocław (piłka siatkowa mężczyzn)

 

Wasze komentarze


sobota, 19.1.2019 09:09
sobota, 19.1.2019 08:49
czwartek, 17.1.2019 12:00
czwartek, 17.1.2019 11:54
czwartek, 17.1.2019 10:00
czwartek, 17.1.2019 08:00
środa, 16.1.2019 14:44
środa, 16.1.2019 08:00
monitoring GPS
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
New-House
Sklep AZE
Kserokopiarki
Teagle
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki