komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wjechał w niego nietrzeźwy kierujący

piątek, 29.5.2020 17:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1073
kategorie artykułu:

Policjanci z drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego na wrocławskich Krzykach. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym Volkswagenem, wykonując manewr wymijania, doprowadził do zderzenia z osobowym Fiatem. Mężczyźni biorący udział w tej kolizji w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Sprawca zdarzenia był pijany, wydmuchał blisko 1.7 promila alkoholu, a drugi z kierujących, będący poszkodowanym, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Chwilę po północy wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic Krzyków. Z informacji przekazanych przez Dyżurnego wynikało, iż doszło tam do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce celem udzielania pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu, na szczęście na jego skutek nikt nie odniósł obrażeń.

Nie była to jednak zwykła kolizja, o jaką przecież nietrudno w tak dużym mieście jak Wrocław. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący osobowym Volkswagenem, wykonując manewr wymijania, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu nadjeżdżającego z naprzeciwka, w wyniku czego doszło do kolizji.

Sprawca całego zdarzenia ob. Gruzji pomimo stanu upojenia alkoholowego postanowił wsiąść za kierownicę i ruszyć w podróż. Brak możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu był podyktowany krążącym w jego organizmie alkoholem, jak się okazało w ilości blisko 1.7 promila. 25-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a pojazd, którym się poruszał na parking strzeżony.

Nie był to jednak koniec złych informacji, bowiem kierujący Fiatem, poszkodowany w tym zdarzeniu, sprawdzony w policyjnych kartotekach okazał się posiadać aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest pobytem za kratkami nawet do 5 lat.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki