komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

Mężczyźni ukradli sejf, w którym było blisko pół miliona. Znaleźli ich tego samego dnia

piątek, 8.6.2018 17:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1313
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci, po tym jak otrzymali informację o kradzieży sejfu z jednej z firm na terenie Psiego Pola, natychmiast rozpoczęli działania operacyjne. Zdarzenie miało miejsce w nocy, a kradzież zauważyli pracownicy, którzy nad ranem przyszli do pracy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w środku mogło znajdować się blisko pół miliona złotych. Policjanci pionu kryminalnego z komendy miejskiej, w wyniku skutecznych działań, namierzyli złodziei i jeszcze w ten sam dzień odzyskali sejf z całą zawartością. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mężczyzn mających związek z tym przestępstwem – zostali już tymczasowo aresztowani.

Do kradzieży sejfu doszło w nocy, w  jednej z firm na terenie wrocławskiego Psiego Pola. Zdarzenie  zauważyli pracownicy, którzy nad ranem przyszli do pracy. Na miejsce przestępstwa, od razu po zgłoszeniu przyjechali policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że w sejfie mogło znajdować się blisko 500 tysięcy złotych i 1000 euro. 

Doświadczenie wrocławskich policjantów pionu kryminalnego i podjęte skuteczne działania operacyjne, pozwoliły na wytypowanie mężczyzny  mogącego mieć związek z tym przestępstwem. Przypuszczenia okazały się w stu procentach trafne. 

Jeszcze w ten sam dzień funkcjonariusze zjawili się w mieszkaniu podejrzanego. Mężczyzna nie krył zdziwienia widząc policjantów, zaskoczony był także drugi z zatrzymanych przez funkcjonariuszy mężczyzn. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli również skradziony sejf, który nosił  ślady świadczące o tym, że sprawcy usiłowali dostać się do środka. Nie udało im się jednak sforsować jego grubych ścian. 

26 i 36 latek, trafili prosto do policyjnego aresztu. 

Zgromadzony w sprawie przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, na chwilę obecną, pozwolił na przedstawienie jednemu z podejrzanych zarzutu innej kradzieży, również sejfu. Zdarzenie miało miejsce w lipcu ubiegłego roku, a straty wyniosły blisko 200 tysięcy złotych.

Podczas otwierania sejfu, już pod okiem wrocławskich policjantów, obecny był również jego właściciel. Policjanci mogli oddać pokrzywdzonemu gotówkę. Mężczyzna podziękował funkcjonariuszom za ich zaangażowanie i odebrał ponad pół miliona złotych.

Sąd zastosował już wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


wtorek, 22.1.2019 10:56
3
Kserokopiarki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
monitoring GPS
Teagle
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
New-House
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE