Mężczyzna podejrzany o zgwałcenia zatrzymany

poniedziałek, 5.10.2020 12:16 488 0

Policjanci pionu kryminalnego wrócili do spraw dwóch zgwałceń sprzed kilku lat. Śledczy wykonali dodatkowe ustalenia i możliwe było wytypowanie sprawcy tamtych czynów. Kryminalni z Wrocławia zatrzymali kilka dni temu 36-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie zgwałceń. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Policjanci wrocławskiego Wydziału Kryminalnego wrócili do sprawy dwóch zgwałceń dokonanych w 2015 i w 2016 roku. Kryminalni operacyjnie pozyskali dodatkowe dla tych spraw informacje i dzięki nim mogli wytypować sprawcę tamtych czynów. Mundurowi wczesnym rankiem zapukali do drzwi mieszkania niczego niespodziewającego się 36-latka. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów, którzy szybko przypomnieli mu o wydarzeniach sprzed kilku lat. Funkcjonariusze dysponowali śladami biologicznymi z tamtych wydarzeń i mogli dopasować je teraz do typowanego przez siebie sprawcy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Kryminalni zabezpieczyli w jego mieszkaniu m. in. komputery i nośniki danych. 36-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Fabrycznej, gdzie złożył wyjaśnienia w sprawie.

Mężczyzna podejrzewany jest o dwa zgwałcenia, czyli o czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 12 lat. Na podstawie zgromadzonego przez wrocławskich policjantów materiału dowodowego, sąd zastosował już wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Policjanci zaznaczają, że to jeszcze nie jest koniec ich pracy przy tej sprawie. Będą jeszcze sprawdzać, czy 36-latek nie miał na swoim sumieniu innych tego typu czynów.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)