Mateusz Bartolewski zawodnikiem Śląska

piątek, 28.6.2024 12:19 371 0

Mateusz Bartolewski został nowym zawodnikiem wrocławskiego Śląska. Umowa z obrońcą została zawarta do końca sezonu 2024/2025 i zawiera opcję rocznego przedłużenia.

Mateusz Bartolewski jest lewym obrońcą, a pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Wielimie Szczecinek i AP Szczecinek. Następnie przeniósł się do Pogoni Szczecin, gdzie został wicemistrzem Polski juniorów starszych (2016), ale także posmakował seniorskiej piłki na poziomie 3. Ligi w rezerwach Portowców. Co ciekawe, właśnie w Szczecinie, w srebrnym juniorskim zespole występował m.in. z dzisiejszym reprezentantem Polski, Jakubem Piotrowskim.

Po dwóch latach w Szczecinie Bartolewski przeniósł się do Gorzowa Wielkopolskiego, by tam reprezentować barwy Stilonu. Początkowo wchodził na końcówki meczów, ale z biegiem czasu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Przygoda w Gorzowie trwała tylko rok - Stilon zajął bezpieczne, dwunaste miejsce w rozgrywkach, a po defensora odezwał się zespół z wyższej ligi - Ruch Chorzów. Na Śląsku Bartolewski kontynuował karierę przez dwa sezony, łącznie rozgrywając tam 23 mecze na poziomie 2. Ligi oraz 14 na niższym poziomie.
Kolejnym - bardzo istotnym - przystankiem w karierze Bartolewskiego było Zagłębie Lubin. Tam w przez trzy sezony wystąpił w 47 potyczkach, a następnie - przed zakończonym niedawno sezonem - raz jeszcze trafił do chorzowskiego Ruchu, ale już ekstraklasowego. W poprzednich rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem Niebieskich, w 27 meczach strzelając dwa gole. Zagrał również w obu potyczkach ze Śląskiem Wrocław (2:2 w Chorzowie i 3:2 dla Ruchu na Tarczyński Arenie).

- Mateusz Bartolewski to doświadczony obrońca i cieszę się, że możemy go powitać w naszym zespole. Potrzebowaliśmy wzmocnienia w tym miejscu defensywy. To obiecujący zawodnik, który wykazywał się ambicją i pracowitością w swoich poprzednich klubach, jestem więc spokojny o jego podejście do codziennych obowiązków. Mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje i pomoże nam w walce o najwyższe cele - zaznacza prezes Śląska Wrocław, Patryk Załęczny.

- Już latem zeszłego roku prowadziliśmy rozmowy z Mateuszem, więc miło nam, że możemy ogłosić ten transfer. Pozyskujemy uniwersalnego obrońcę na lewą stronę, zgodnego z naszym profilem. Takiego, który zwiększa głębię składu i wnosi doświadczenie do młodego zespołu. A to wszystko będzie potrzebne na europejskie puchary, ligę i Puchar Polski. Mateusz to dobry zawodnik w najlepszym dla piłkarza wieku, wierzę, że pomoże nam w osiągnięciu celów - mówi David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować karierę w Śląsku, to duży klub o wielkich tradycjach. Przed nami wiele wyzwań wyzwań, między innymi to pucharowe, europejskie i już nie mogę doczekać się rywalizacji o miejsce w składzie. Mogę zapewnić, że jestem w stu procentach gotowy na nowe wyzwania i grę dla WKS-u. Występowałem już na wrocławskiej Tarczyński Arenie jako zawodnik drużyn przeciwnych i wiem, jak gra się na tym stadionie, czekam zatem na pierwszy mecz w roli gospodarza - podkreśla Mateusz Bartolewski.
 
Kontrakt z piłkarzem został zawarty do końca sezonu 2024/2025 i zawiera opcję rocznego przedłużenia.

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)