Marcin Cebula dołącza do Śląska Wrocław

sobota, 29.6.2024 04:25 523 0

Ofensywa transferowa Śląska Wrocław trwa. Do grona podopiecznych Jacka Magiery dołączył doskonale znany z boisk PKO BP Ekstraklasy Marcin Cebula. Pomocnik podpisał umowę do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o rok.

Wrocławianie kontynuują wzmacnianie kadry przed grą na trzech frontach. Do grona zawodników zakontraktowanych przez Śląsk w obecnym okienku dołączył Marcin Cebula. Przez ostatnie lata występował on w ekipie Rakowa Częstochowa, z którym wywalczył mistrzostwo Polski, dwa puchary Polski oraz superpuchar. Grał także w europejskich pucharach.

W minionym sezonie wystąpił w 21 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy i zagrał łącznie 821 minut. Strzelił jednego gola oraz zanotował dwie asysty. Miał także wkład w awans częstochowian do Ligi Europy. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów zaprezentował się w ośmiu spotkaniach. W fazie grupowej drugich najważniejszych europejskich rozgrywek meldował się na boisku w każdym ze starć, rozegrał w nich razem 295 minut.

- To kolejne wzmocnienie Śląska, którym pokazujemy, że chcemy, aby nasza kadra była gotowa na grę zarówno na polskich, jak i europejskich boiskach. Cieszymy się, że taki zawodnik przekonał się do naszego projektu. W poprzednich latach Marcin odniósł w Częstochowie wiele sukcesów. Liczymy, że podobnie będzie podczas jego gry w Śląsku – komentuje Patryk Załęczny, prezes WKS-u.

- Według mnie, choć sądzę, że nie tylko mnie, Marcin to jeden z najlepszych zawodników w Ekstraklasie pod względem gry 1 na 1. Jest też świetny w fazach przejściowych. Dobry, jakościowy i doświadczony, ale wciąż głodny sukcesów zawodnik. A do tego może zagrać na trzech pozycjach w ofensywie - mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Nowy nabytek WKS-u karierę zaczynał w Pogoni 1945 Staszów, czyli ekipie z miasta, z którego pochodzi. Potem przez wiele lat – po pokonaniu kolejnych szczebli juniorskich – występował w Koronie Kielce. Następnie przyszedł czas na wspomniany Raków Częstochowa. Na koncie zawodnika na ten moment jest już 214 spotkań w PKO BP Ekstraklasie oraz 17 bramek.

- Nieczęsto zmieniam kluby, ale perspektywa gry w europejskich pucharach, a także rozwój Śląska w ostatnim czasie, przekonały mnie do podpisania kontraktu. Zespół zrobił duży postęp i jestem tu po to, aby te wyniki były jeszcze lepsze. Chcę swoim doświadczeniem poprowadzić drużynę do wielu dobrych chwil. Zabieram się do pracy i czekam na pierwszy mecz – stwierdza Marcin Cebula.

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)