Mandat w kwocie 2500 zł dla nietrzeźwego rowerzysty

piątek, 14.1.2022 09:32 191 0

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej patrolując jedną z podwrocławskich miejscowości zatrzymali do kontroli rowerzystę, który nie był wstanie utrzymać prostolinijnego toru jazdy. Powodem jego zachowania był stan w jakim się znajdował, a dokładnie ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wrocławscy policjanci podczas patrolu ulic jednej z podwrocławskich miejscowości zauważyli kierującego rowerem, który nie był wstanie utrzymać prostolinijnego toru jazdy.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę do kontroli. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego cyklisty. 53-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego w koszyku rowerowym wiózł otwartą puszkę piwa.

Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia br. nowymi stawkami mandatów karnych mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł.

Tym razem nietrzeźwy kierujący jednośladem został ukarany mandatem karnym. Musimy pamiętać, że na sposób zakończenia interwencji w takich sytuacjach każdorazowo mają wpływ różne czynniki, takie jak choćby ocena, czy dana osoba spowodowała dodatkowo zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wówczas w związku z popełnionym czynem może ona stanąć przed sądem musząc liczyć się ze znacznie większą dolegliwością finansową. Sąd w takim przypadku może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)