Maksym Drabik znów trenuje! Sparta czeka na swojego asa

czwartek, 25.8.2016 11:14 790 0

Kolejna znakomita wiadomość dla kibiców Sparty Wrocław. Po tym jak w niedzielę żużlowcy Piotra Barona awansowali do fazy Play-Off PGE Ekstraligi, tym razem fani mogą cieszyć się z powrotu na tor po poważnej kontuzji ich ulubieńca - Maksyma Drabika.

31 maja podczas zawodów w lidze szwedzkiej 18-latek doznał złamania nogi w trzech miejscach (udo, podudzie i kostka) Reprezentant naszego kraju przeszedł operację, po której przebywał w w szpitalu w Orebro. Następnie został przetransportowany do Polski. Rehabilitację odbywał w poznańskiej klinice Rehasport. 11 sierpnia wrocławski klub poinformował w komunikacie, że Drabik zakończył leczenie. Po niespełna trzech miesiącach od feralnego wypadku Maksym ponownie wsiadł na żużlowy motocykl i odbył swój pierwszy po kontuzji trening na torze w rodzinnej Częstochowie.

- Trening trwał 3 godziny i w tym czasie Drabik kilka razy pojawił się na torze i odjechał parę kółek. Stwierdził, że wszystko jest w porządku. Za wcześnie jednak by powiedzieć na ile jest gotowy do jazdy pod względem fizycznym. Czy będzie odczuwał po tych obciążeniach jakiś ból w nodze, czy nie – stwierdził Piotr Baron, który telefonicznie rozmawiał z zawodnikiem po zakończeniu sesji treningowej.

Powrót Drabika na owal oznacza, że młodzieżowiec może wzmocnić drużynę Sparty przed zbliżającymi się wrześniowymi półfinałami Ekstraligi. W klubie jednak panuje spokój w tej sprawie i nikt nie chce podejmować pochopnych decyzji mogących rzutować na stan zdrowia zawodnika. Znając jednak charakter Maksa, to nie będzie chciał czekać do przyszłego sezonu, a pomóc swoim kolegom już w play-offach 2016.

- Maksym pojedzie, jak powie, że jest gotowy do jazdy. Równie dobrze może wrócić na play-offy jak i dopiero na kolejny sezon. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na jego deklarację – kończy Baron. Zawodnika czekają w tym tygodniu jeszcze dwa kolejne treningi, także w Częstochowie. Jeśli nie będzie odczuwał bólów w kontuzjowanej nodze, to drzwi do powrotu do kadry zespołu będą szeroko otwarte.

 

źródło: Wrocław pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)