Majówka w PRL-owskich klimatach na Dolnym Śląsku! [FOTO]

poniedziałek, 2.5.2016 09:55 1397 0

1 maja w Srebrnej Górze odbyła się X jubileuszowa majówka z pochodem pierwszomajowym, gdzie w kolorowym korowodzie szedł lud pracujący rodem z PRL-u.

Majówka rozpoczęła się około południa zabawami i konkursami dla dzieci. Następnie tłumy towarzyszek i towarzyszy przeniosły się na Przełęcz Srebrnogórską, by dumnie przemaszerować do centrum Srebrnej Góry. Nie zabrakło strojów i pojazdów nawiązujących do peerelu, czerwonych goździków czy transparentów z hasłami robotniczymi, a wszystko to przy akompaniamencie orkiestry górniczej, w towarzystwie żołnierzy regimentu srebrnogórskiego.

Część koncertową otworzył zespół Borowianki, następnie można było zobaczyć pokaz rewolucyjnego tańca zumby. W międzyczasie wśród posiadaczy partyjnych legitymacji rozlosowano nagrody, rozwiązano także wcześniej zapowiedziane konkursy,  a wygłodniały tłum mógł skorzystać z bufetu. 

Kolejno publiczność bawiły zespoły Feelings Station, Hurt i The Crackerss. Około godziny 21.00 przed sceną odbył się pokaz ognia, a następnie na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru - AKURAT.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)