Ma cofnięte uprawnienia - jechał autem ciągnąc na przyczepie inny pojazd

wtorek, 27.7.2021 12:01 257 1

Mieszkaniec powiatu trzebnickiego został zatrzymany do kontroli przez policjantów z wrocławskiej drogówki, kiedy przejeżdżał ulicą Obornicką ciągnąc na przyczepie inny pojazd osobowy. 39-letni kierujący Fordem miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Został przez mundurowych zatrzymany. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w nocy do kontroli drogowej pojazd marki Ford. Jechał on ulicą Obornicką, wioząc na przyczepie inny samochód osobowy. Ta kontrola mogła bardzo szybko się zakończyć po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności i kierowca wraz z pasażerami mógłby kontynuować podróż, gdyby nie fakt, że nie powinien on w ogóle siadać za kierownicą swojego pojazdu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że wobec mieszkańca powiatu trzebnickiego wydano decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Ta kontrola drogowa znalazła swój finał w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, do którego trafił zatrzymany przez policjantów 39-latek. Zgodnie z przepisami, swoim czynem popełnił przestępstwo z artykułu 180a Kodeksu Karnego. Grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, aby bezwzględnie stosować się do wydanych decyzji i nigdy ich nie lekceważyć. Tego typu środek jest nakładany na kierujących w uzasadnionych przypadkach. Oznacza to, że nie mogą oni kierować pojazdami do czasu upłynięcia daty ważności wydanego cofnięcia uprawnień. Ignorujący tego typu decyzje w przypadku spotkania z mundurowymi, muszą liczyć się z nieuniknionym poniesieniem konsekwencji prawnych za popełnione przestępstwo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 27.07.2021 12:40
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!