komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Losowanie Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie

wtorek, 30.6.2020 09:23 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się losowanie głównych drabinek singla Mistrzostw Polski Juniorów. Już pierwszy dzień rywalizacji (wtorek 30 czerwca) zapowiada się niezwykle interesująco.

Losowanie nie było łaskawe dla reprezentantów gospodarzy. Szczególnie Wiktorię Kuśmierz (KKT Wrocław) czeka arcytrudne zadanie, ponieważ w pierwszej rundzie trafiła na najwyżej rozstawioną zawodniczkę, utytułowaną Aleksandrę Wierzbowską, która z powodzeniem startuje już w turniejach seniorskich. Krakowianka jest drugą rakietą kraju wśród juniorek. Jeśli wygra faworytka, może zmierzyć się z kolejną reprezentantką KKT Wrocław - Amelią Kopel. Była mistrzyni Polski do lat 16 musi jednak najpierw uporać się z Angeliną Maniawską z Tarnowa. Do dolnej części drabinki, w której faworytkami są Zuzanna Kubacha i Rozalia Gruszczyńska, trafiła trzecia zawodniczka gospodarzy - Ewa Podulka. W pierwszej rundzie zmierzy się ona z 20. w rankingu krajowym Karoliną Mazurek z Bielska-Białej.

W turnieju chłopców może być jeszcze ciekawiej. Aktualny Mistrz Dolnego Śląska Błażej Sopoliński trafił na rozstawionego z nr 6. Jaszę Szajrycha z Poznania. Równie trudna przeszkoda czeka wicemistrza Dolnego Śląska - Jonasza Dziopaka, który zmierzy się z reprezentującym Pabianice Szymonem Kielanem (czwarty zawodnik rankingu krajowego). Olivier Manczak-Mancewicz wylosował Mateusza Klimka z Gdańska. Cała trójka trafiła do dolnej części drabinki, w której, oprócz Kielana i Szajrycha, faworytami będą Aleksander Orlikowski (nr 2.), Marcel Kamrowski (nr 6.) oraz czołowi kadeci kraju (do lat 16) - Borys Zgoła i Filip Pieczonka. Do górnej części drabinki, gdzie niewątpliwymi kandydatami do medalu będą Maks Kaśnikowski (nr 1.), Piotr Pawlak (nr 4.) i Dawid Taczała (nr 7.), trafił zwycięzca kwalifikacji Sandro Szic (Olimpijski Club), którego rywalem w pierwszej rundzie będzie inny kwalifikant - Wadym Konowczuk. Warto też zwrócić uwagę na 16-letniego Martyna Pawelskiego, który w młodszych kategoriach osiągał świetne wyniki.

Drabinki turnieju głównego oraz plan gier na wtorek dostępny na stronach PZT:kliknij TUTAJ

Pierwsze mecze turnieju głównego rozpoczną się we wtorek 30 czerwca o godz. 9:30. Zapraszamy do kibicowania! Wstęp wolny!

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki