Listopad w Barbarze – program kulturalnych aktywności w sieci

piątek, 13.11.2020 12:29 436 0

Niebiańska podróż do świata klusek, spotkanie z Radkiem „Bondem” Bednarzem i aktywności domowe dla najmłodszych pełne tekturowych różności we wszystkich odcieniach jesieni. Nie zabraknie też dyskusji miejskich specjalistów, którzy zwrócą uwagę na alternatywne sposoby zamieszkiwania, a pod koniec miesiąca fani wrocławskiej kinematografii będą mieli okazję zobaczyć wywiad z mistrzem polskiego kina! Strefa Kultury Wrocław, w drugiej połowie listopada, zaprasza na kolejne wirtualne wizyty w Barbarze! 

Zlokalizowana przy ul. Świdnickiej 8b Barbara już od prawie tygodnia jest zamknięta dla odwiedzających. Nie oznacza to jednak, że spotkanie się jest niemożliwe – dzięki współpracy z PIK Wrocław oraz Visualdot.pl dotychczasowy program ma swoją internetową kontynuację! Spotkania, które odbywały się w ramach działań kulturalnych Barbary przybrały nową formułę: nagrań wideo i transmisji na żywo, które dostępne są na facebookowym profilu Barbary (fb.com/barbarakultura).

Kulinarne warsztaty online, jesień w pudełku i rozmowa z „Bondem”

W sobotnie popołudnie (14 listopada) punktualnie o godz. 17:00 rozpoczną się warsztaty online w ramach Kuchni dla opornych. Najbliższe spotkanie cyklu spotkań wokół jedzenia poświęcone będzie kluchom i kluseczkom! Kluski, pierogi, pyzy, knedle i pampuchy kochają wszyscy i wszędzie. To nasz polski „comfort food”, jedno z dań, które otula i wprawia w dobry nastrój bez względu na życiowe zawieruchy. Temat rzeka musiał pojawić się na warsztatach podczas Kuchni dla opornych – to jedyne takie spotkanie w tym semestrze! W kluskowy świat teorii i praktyki wprowadzi znawczyni kuchni roślinnej – Dominika Józala.

Dwa dni później (16 listopada) najmłodsi goście Barbary i ich opiekunowie będą mieli okazję dołączyć do działań z rozmachem w ramach cyklu Tektura i papier – tym razem we własnym domu! O godz. 12:00 ruszają zapisy dla tych, którzy chcą otrzymać domowy pakiet pełen różności we wszystkich odcieniach jesieni. Katarzyna Bury, twórczyni warsztatów rodzinnych, tym razem przygotowała tekturowe pudełka, w których znajdzie się wszystko co niezbędne by nadal działać twórczo wycinając i wyklejając. To akurat, na szczęście, można robić zawsze i wszędzie!

Z kolei we wtorek, 17 listopada o godz. 18:00gościem barbarowej sceny będzie multiinstrumentalista, producent i organizator wrocławskiego międzynarodowego festiwalu Eklektik Session – Radek „Bond” Bednarz. Będzie to już drugie spotkanie online z Dogrywkami w tym semestrze, cyklem rozmów o muzyce. Artysta opowie o swoich muzycznych inspiracjach, marzeniach, a także o granicach, których jeszcze nie odważył się przekroczyć. Rozmowę poprowadzi Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.

Miejskie rozmowy i wywiad z mistrzem polskiego kina

Już w krótce, 19 listopada o godz. 18:00, czwartkowe popołudnie z Akademią Miejską! Trzecie spotkanie w tym semestrze dedykowane będzie alternatywnym sposobom zamieszkiwania. Uczestnicy wirtualnego spotkania wraz z zaproszonymi gościniami spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę jesteśmy skazani jedynie na kupno i wynajem. Wykład poprowadzi Agata Twardoch, a w dyskusji udział weźmie Iwona Borowik. Na osoby, które wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach Akademii Miejskiej czeka certyfikat. 

Listopadowy program działań kulturalnych zamknie Lech Moliński, twórca Kinematografu Wrocławskiego, zapraszając na wyjątkowe spotkanie (online) z reżyserem i scenarzystą filmowym ­– Wiesławem Saniewskim. Twórca ma w swoim dorobku artystycznym znaczące tytuły, a jego dzieła niejednokrotnie wyróżniają się głębią psychologiczną („Nadzór”) i często też zawierają elementy polityczne („Deszczowy żołnierz”, czy najnowszy „Bezmiar sprawiedliwości”). Reżyser od urodzenia jest wrocławianinem i właśnie tu realizował większość swoich produkcji. W rozmowie Saniewski będzie wspominał kinowe doświadczenia, przyjaciół sztuki filmowej, wrocławskie plenery i współpracę z Wytwórnią Filmów Fabularnych. Zapis wywiadu będzie można obejrzeć, nieodpłatnie, na Facebooku Barbary i na Youtubie Strefy Kultury Wrocław. Premiera już 24 listopada o 18:00!

Szczegóły wszystkich spotkań i relacje na żywo dostępne są na facebookowym profilu Barbary: facebook.com/barbarakultura.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz