Lista tenisistów w turnieju Wrocław Open 2015

poniedziałek, 2.2.2015 10:50 2332 0

16-22 lutego we Wrocławiu odbędzie się, po sześciu latach przerwy, turniej tenisa zawodowego Wroclaw Open.

Do tej pory do turnieju zgłosiło się 22 zawodników. Spośród nich aż 13 zajmowało już miejsce w TOP 100 rankingu ATP, a pięciu w TOP 50.

ZOBACZ LISTĘ ZAWODNIKÓW!

Wśród zgłoszonych nie ma Marcosa Baghdatisa (78. ATP), ale Cypryjczyk nadal negocjuje z organizatorami warunki swojego ewentualnego przyjazdu do Wrocławia.

We WROCŁAW OPEN 2015 zagra za to zwycięzca Challengera rozgrywanego w Orbicie w 2009 roku, Niemiec Michael Berrer, który niespełna miesiąc temu pokonał w turnieju ATP w Doha słynnego Rafaela Nadala. Najwyżej w historii sklasyfikowanym tenisistą, który zgłosił się do wrocławskiego Challengera jest inny Niemiec – Philipp Petzschner, który był niegdyś 35. w rankingu ATP. 

-To wszystko może się jeszcze zmienić, bo organizatorzy mają jeszcze do rozdysponowania dwie dzikie karty (mogą je otrzymać gracze sklasyfikowani na miejscach 11-50 w rankingu ATP). Przypomnijmy, że dzikie karty otrzymali już utalentowani Kamil Majchrzak  Hurkacz - tłumaczy Paweł Pluta, rzecznik prasowy turnieju.

W turnieju zagrają też Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. Do listy zgłoszeń ATP może dołączyć dwóch tenisistów na podstawie tzw. Special Exempts (SE). Czterech zawodników wywalczy udział w turnieju głównym w kwalifikacjach (Q).

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)