Lipcowa odsłona cyklu "Antykabaret" na scenie w podwórku Impartu!

poniedziałek, 4.7.2022 12:43 169 0

110. Antykabaret "Dobry Wieczór we Wrocławiu" odbędzie się 8 lipca o godz. 20:00 na scenie w podwórku Impartu pod hasłem OBIEKTY DMUCHANE!

Zaczęło się lato, czas kanikuły. Jak kraj długi i szeroki, w ruch poszły pompki, sprężarki, miechy, płuca. Świst niesie się od Bałtyku po Tatry. Kto żyw, ile pary ma w płucach, przez całe noce i dnie – cytując Marię Dąbrowską – dmie. Polska dumą się nadyma, Te wszystkie flamingi, kaczki, łabędzie, materace, oponki, motylki, rękawki, kółka, krokodyle, żółwie, slajsy pizzy i trójkąty arbuzów anektują przestrzeń plaż i łąk. Przy gastronomii powstają wesołe komnaty, dmuchane zjeżdżalnie i pompowane wyszalenie wszelkiej maści, w których wyszaleć można się do woli. Dmuchane lale przywdziały bikini, dmuchani mięśniacy prężą się na Wyspie Miłości. Rajem jest Polska. I o tym raju chcą Wam opowiedzieć Antykabaretowi twórcy w monologach, scenkach, piosenkach.

Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” to cykl spotkań artystyczno-kulturalnych zapoczątkowany 13 lutego 2011 roku w kawiarni Ristorante Con Vivio. Artyści związani ze sceną Teatru Capitol oraz ich przyjaciele spotykają się raz w miesiącu w Imparcie, by spędzić wspólnie dobry wieczór. Antykabaretowi twórcy na pierwszym miejscu stawiają interakcję i niewymuszoną wymianę energii z Widzami, którzy mają wpływ na klimat i przebieg zdarzeń – na przykład wybierając zakończenia scenek czy pisząc teksty występującym. Na Antykabaretowej scenie zobaczymy osoby stricte związane z kabaretem, jednak twórcy cyklu postawili sobie za cel prezentować również osobistości Wrocławia, które choć na co dzień zajmują się zawodowo czymś innym, posiadają szczególny dar zjednywania sobie audytorium. Wszyscy wykonawcy robią „swoje najlepsze”: śpiewają, tańczą, prezentują skecze, scenki, wygłupiają się w jednym celu – by „Dobry Wieczór we Wrocławiu” nie pozostał jedynie sloganem znanym z neonu witającego gości przy Dworcu Wrocław Główny.

Antykabaret "Dobry Wieczór we Wrocławiu": OBIEKTY DMUCHANE

08.07 | godz. 20:00

Impart, scena w podwórku, ul. Mazowiecka 17

Dodaj komentarz

Komentarze (0)