Licytacje WOŚP wrocławskiego MPK potrwają jeszcze tylko do wtorku rano. Na aukcji dźwig i 10-dniowy wyjazd

poniedziałek, 30.1.2023 16:28 149 0

We wtorek 31 stycznia o godz. 10:40 dobiegnie końca licytacja kultowego dźwigu MPK Wrocław, w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do 5 lutego można także licytować weekendowy wyjazd dla 10 osób do ośrodka wrocławskiego MPK w Sułowie.

Dźwig swoją służbę w MPK rozpoczął w 1988 roku. Jest zbudowany na solidnej podstawie kultowego terenowego Stara 266. Skonstruowany został na potrzeby wojska oraz służb ratowniczych. Zgodnie z deklaracją producenta może jeździć w wodzie o głębokości do 1,2 metra. Potwierdził to biorąc udział w akcjach ratowniczych m.in. w czasie powodzi. Choć miał co dźwigać, to jednak większość jego pracy polegała na czekaniu, aż coś się wydarzy. Dlatego ma niewielki przebieg, bo zaledwie 75 779 km.

- Przekazaliśmy dźwig, bo jak dobrze wiadomo, wykolejeń we Wrocławiu jest coraz mniej i mamy nadzieję, że teraz przyda się komuś innemu. Oczywiście chodzi przede wszystkim o pomoc, tym razem pomoc w walce z sepsą. Mamy nadzieję, że właśnie ten cel skłoni wszystkich wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do otwarcia swoich serc i tym samym portfeli. Zróbmy tak, aby dźwig nadal niósł jak największą pomoc, tym razem nie wykolejonym tramwajom, ale wszystkim osobom chorującym na sepsę - mówi Mikołaj Czerwiński, rzecznik prasowy MPK Wrocław.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/star-y-ale-jary-dzwig-mpk-wroclaw-13135319519?fbclid=IwAR3gtcVzzz2pJ86PKJr3pe6PfpunQ6Tln18vABBVgh9tcMKKzHzg4WgOMwE

Do wylicytowania jest także 2-dniowy pobyt dla 10 osób w ośrodku MPK w Sułowie. Ośrodek znajduje się w samym sercu pięknego parku krajobrazowego o obszarze prawie 90 tysięcy hektarów w Dolinie Baryczy. Do dyspozycji zwycięzców licytacji będą domki, miejsce do grillowania, boiska oraz basen.

Aukcję znajdziecie pod tym linkiem: https://allegro.pl/oferta/weekend-w-sulowie-i-grill-mpk-wroclaw-13172893419

Dodaj komentarz

Komentarze (0)