Licealiści stworzyli innowacyjną aplikację do adopcji psów - Befriend

czwartek, 6.5.2021 14:19 1383 3

Zespół czterech licealistów z wrocławskiej "Trójki" stworzył innowacyjną aplikację do adopcji psów - Befriend. Nad aplikacją pracowali od września 2020. Wtedy dowiedzieli się o konkursie "Zwolnieni z teorii". Pomysł na aplikację narodził się już w kwietniu / maju, jednak wtedy nie mieli jeszcze potrzebnych do jej stworzenia umiejętności. Dlatego prace nad Befriend ruszyły pod koniec września wraz ze startem konkursu. Trzon zespołu tworzy 4 licealistów z "Trójki" - Jan Dziewoński, Andrzej Pijanowski, Marcin Mularczyk oraz Filip Fret. Po dwóch miesiącach pracy, dołączyła do nich jako graficzka Weronika Ziemięcka z wrocławskiego LO XV. Następnie dołączyła też Julita Blicharska z I LO w Jeleniej Górze zajmująca się pisaniem postów w mediach społecznościowych.
Początkowo chcieli ograniczyć zasięg swoich działań tylko do obszaru woj. dolnośląskiego, ale po czasie pomyśleli, że jednak dadzą radę działać na skalę ogólnokrajową. I tak dzisiaj współpracują z (poza dolnośląskimi) schroniskami z okolic Warszawy, Poznania czy Lublina.  
W Polsce nie było jeszcze tego typu narzędzia, w pełni dedykowanego schroniskowym zwierzętom. Chcieli zrobić coś bardzo poręcznego i wygodnego w obsłudze zarówno po stronie użytkownika jak i pracownika schroniska. Zależało im na umieszczeniu wszystkich psiaków ze schronisk oraz fundacji w jednym miejscu i wyrównaniu ich szans na adopcję. W czasach pandemii fizyczne odwiedziny w schronisku są znacznie utrudnione, a z Befriend korzystać można w każdej chwili i w każdym miejscu. 

Poza samą aplikacją, starali się również ogólnie promować ideę adopcji. Na swoim facebookowym fanpage'u publikowali cotygodniowo odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z adopcją, pisali też posty w całości poświęcone wybranym psom, które na dom czekają najdłużej.

Ich największą inspiracją jest północnoamerykańska strona internetowa Petfinder, która funkcjonuje naraz w Kanadzie, USA i Meksyku. Współpracuje z nimi ponad 11 tys. schronisk na kontynencie i rocznie przyczynia się do ponad miliona adopcji zwierząt (działają od 24 lat). Chcieliby stać się w pewnym momencie polskim Petfinderem. Befriend zostało zaprojektowane tak, by stanowić uniwersalną odpowiedź na wszelkie problemy w poszukiwaniu psa do adopcji. Dlatego dążą do tego, by było pierwszym miejscem, do którego uda się każdy Polak myślący o adopcji nowego przyjaciela.

Dolnośląskie schroniska, które z nimi współpracują to m. in. schronisko w Dzierżoniowie, Głogowie, Dłużynie Górnej i Namysłowie (tuż przy granicy). Są też bardzo blisko podjęcia współpracy ze schroniskiem we Wrocławiu i Jeleniej Górze.

Więcej o aplikacji BEFRIEND czytaj TUTAJ

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

KNP sobota, 08.05.2021 12:21
Adoptuje się dzieci - zwierzęta się przygarnia. Antropomorfizm jest zaburzeniem...
Artur Duleba poniedziałek, 10.05.2021 18:43
Dbanie o inne zwierzeta niz nasz gatunek wynika z wrazliwosci...
Artur Duleba poniedziałek, 10.05.2021 18:56
mialo byc oczywiscie "bierze", ale jedna litera nie zadzialala

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz