komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Lewica Razem składa zawiadomienie w sprawie drastycznych billboardów antyaborcyjnych

czwartek, 3.9.2020 14:28 , komentarze: 1 , odsłony: 614
kategorie artykułu:

Billboard ze zdjęciem płodu ludzkiego otoczony zawartością ścieków straszy na rogu Trawiastej i Stanisławowskiej. Działacze Lewicy Razem złożyli w tej sprawie zawiadomienie w Komisariacie Policji dla Wrocławia Fabrycznej o popełnieniu wykroczenia - wywołania zgorszenia w miejscu publicznym. Zapowiadają też doniesienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zawiadomienie na Fundację Pro Prawo do Życia, która odpowiada z billboard przy Trawiastej złożył Chrystian Szpilski. Wcześniej działaczowi udało się doprowadzić w marcu 2019 roku do wymierzenia grzywny 5 tys. zł przez Sąd Rejonowy prezesowi Fundacji Pro Prawo do Życia, za wywieszenie podobnego billboardu na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ślężnej. Jednak w lipcu tego samego roku Sąd Okręgowy zamienił karę z grzywny na naganę.

– Publikowanie takich treści, ma tylko jeden cel: wywołanie u jak największej liczby osób obrzydzenia i zgorszenia. Autorom tych billboardów zależy na szokowaniu i niepokojeniu mieszkańców i mieszkanek polskich miast. Dobór grafik, tekstu i kolorystyki tych makabrycznych materiałów nie pozostawia złudzeń co do złych intencji Fundacji i jej działaczy oraz działaczek – komentuje Chrystian Szpilski.

Szpilski zapowiedział złożenie w najbliższych dniach zawiadomienia przeciwko spółce Euro Admedia Sp. z o. o., która jest operatorem tych konkretnych bilbordów do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz do Inspekcji Handlowej, tak aby instytucje te dokonały kontroli w rzeczonej spółce pod kątem etyki takich działań, ponieważ w ocenie działaczy Razem kampanie takie mogą one naruszać prawa konsumentów.

Zdaniem Marty Stożek, członkini Rady Krajowej Lewicy Razem sytuacja w, której jakaś fanatyczna grupa próbuje zastraszyć kobiety w ciążach, wywoływać nieuzasadnione poczucie winy u kobiet przed lub po zabiegu aborcji lub po prostu terroryzować kobiety jest nieakceptowalna. Polityczka Lewicy Razem podkreśla, że Fundacja od lat usiłuje odebrać kobietom ich podstawowe prawo jakim jest decydowanie o własnym ciele i zdrowiu.

Billboard z makabrycznym zdjęciem znajduje się blisko trzech placówek edukacyjnch dla najmłodszych: Przedszkola Niepublicznego Sióstr Salezjanek, Przedszkola nr 11 w ZSP 15, Szkoły Podstawowej nr 25 im. Franciszka Juszczaka, które położone są przy ulicy Stanisławowskiej.

 

Wasze komentarze

chyba Trawowej
czwartek, 03.09.2020 16:24 autor:
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki