Leśniccy policjanci wzięli udział w festynie zorganizowanej przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

czwartek, 16.6.2022 10:50 203 0

Policjanci z leśnickiego komisariatu wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu. W trakcie imprezy każdy z uczestników pikniku miał możliwość osobiście porozmawiać z mundurowymi, a Ci którzy przyjechali rowerami mogli skorzystać z możliwości ich oznakowania. Funkcjonariusze udzielali istotnych wskazówek nie tylko w tematach rowerowych, ale też i prewencji kryminalnej, w tym o szeroko pojętym bezpieczeństwie seniorów.

Jednym z punktów festynu była możliwość oznakowania roweru. Mundurowi z komisariatu w Leśnicy skorzystali z możliwości, aby porozmawiać o problemach i troskach zebranych osób oraz opowiedzieć zainteresowanym służbą w naszych szeregach, jak wygląda policyjna praca.

Działania policjantów prowadzone były także w ramach większej akcji pn. „Twój rower-twoja własność”. Polega ona na znakowaniu jednośladów. Dzięki temu właściciele rowerów mogą czuć się bezpieczniej. Nie zwalnia to ich jednak z odpowiedniego zabezpieczenia swojego mienia.

Policjanci przypominali, że warto zainwestować w dobrej jakości, atestowane zapięcia rowerowe. Nie w najtańsze linki, które najczęściej mają działanie jedynie psychologiczne - a w mocne U-lock’i, które faktycznie uniemożliwią kradzież naszej własności. Niestety, ale nawet chwilowe pozostawienie roweru bez nadzoru i zabezpieczenia może skutkować jego utratą.

Funkcjonariusze wykorzystali czas potrzebny na znakowanie jednośladów, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i odpowiedzieć na liczne pytania nurtujące mieszkańców Wrocławia, którzy licznie przybyli na festyn. Rzadko bowiem bywają okazje, aby w spokojnej atmosferze zapytać o niektóre przepisy prawa, czy rady dotyczące bezpieczeństwa. Mundurowi z Leśnicy odpowiadali na każde z pytań i podpowiadali m.in. jak uniknąć oszustów działających metodami „na wnuczka” lub „na policjanta”, których ofiarami padają najczęściej starsze osoby.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)