komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina

Laureaci pierwszej edycji konkursu „Zmień piec” odebrali nagrody

czwartek, 1.10.2020 14:29 , komentarze: 0 , odsłony: 432
kategorie artykułu:

Karty podarunkowe do marketów budowlanych o wartości 2 000,1 000 i 500 złotych odebrali laureaci pierwszej edycji konkursu „Zmień piec i wygraj nagrody”. Do 30 listopada wrocławianie mogą zgłaszać się do drugiej edycji. Wśród przesłanych do końca sierpnia zgłoszeń komisja konkursowa wybrała trzy najciekawsze historie wymiany pieca przez wrocławian, którzy w tym roku skorzystali z miejskiej dopłaty w ramach programu KAWKA Plus. Zwycięzcy odebrali nagrody podczas oficjalnej ceremonii w środę, 30 września.
– Nasz konkurs to dodatkowa propozycja dla mieszkańców, którzy wcześniej skorzystali z miejskich pieniędzy i cieszą się już nowym, ekologicznym systemem grzewczym. Chcemy w ten sposób docenić osoby, które stają się ambasadorami akcji, dzielą się swoją historią i odczuciami związanymi z wymianą pieca, zachęcając tym samym innych do pójścia ich śladem – podkreśliła Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

– Gratuluję decyzji o wymianie pieca, następnie jej realizacji i wreszcie wygranej w konkursie. Między innymi za przykładem naszych laureatów powinno pójść w najbliższych latach kilkanaście tysięcy wrocławian, których również czeka wymiana pieca na ekologiczne źródło ciepła – mówił Rafał Guzowski, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. wymiany źródeł ogrzewania

Pierwsze miejsce i bon o wartości 2000 zł komisja konkursowa przyznała pani Danucie, mieszkance Psiego Pola, która zamontowało w swoim mieszkaniu ogrzewanie gazowe.
– Zdecydowałam się wymienić piec, żeby przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Po zmianie źródła ogrzewania na ekologiczne mam też więcej czasu dla siebie- powiedziała laureatka.

Drugie miejsce i bon o wartości 1000 zł dla pana Rafała, mieszkańca Nadodrza.
– Kupiliśmy mieszkanie z piecem węglowym. Nie wyobrażaliśmy sobie życia z dziećmi i z tym „kopciuchem. Z uwagi na charakter budynku chcieliśmy uszanować istniejącą sztukaterię i wykonać instalację w taki sposób, aby nie zniszczyć ścian oraz innych elementów – wyjaśnił.

Trzecie miejsce przypadło w udziale pani Bernadecie, mieszkance Kowala.

Druga edycja konkursu – zgłoszenia do 30 listopada

Trwa kolejna edycja konkursu, w której znów wyłonieni zostaną trzej zwycięzcy. Mogą w niej wziąć udział osoby, które już zlikwidowały stary piec i zamontowały nowy system ogrzewania – wystarczy przesłać zdjęcia instalacji „przed i po”, czyli starego pieca/kotła na paliwo stałe (lub miejsca, w którym był zamontowany piec), a także ogrzewania ekologicznego, na które piec został wymieniony oraz krótko odpowiedzieć na pytanie: „Jak nowe źródło ciepła podniosło komfort mojego życia?”.

Do zgłoszenia należy dołączyć dane kontaktowe. Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie.

Formularz konkursowy: https://zmienpiec.pl/konkurs

Konkurs skierowany jest wyłącznie do mieszkanek i mieszkańców  Wrocławia (osób fizycznych), którzy od 10 stycznia 2020 r. wymienili piec niespełniający norm ekologicznych na ekologiczne źródło ciepła korzystając z dofinansowania w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia.

 

Wasze komentarze

czwartek, 22.10.2020 00:00
poniedziałek, 19.10.2020 14:22
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki