komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Ładunek spadł z pojazdu tuż przy zjeździe autostrady A4. Na szczęście zdarzenie nie skończyło się tragicznie

niedziela, 24.5.2020 11:13 , komentarze: 0 , odsłony: 1333
kategorie artykułu:

22 maja przed godziną 11.00 na jednej z dróg powiatu wrocławskiego, doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. W pewnej chwili, na zakręcie tuż przy zjeździe na autostradę A4, z ciężarowego pojazdu spadł ładunek w postaci elementów budowlanych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, jednak policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że siedzący za kierownicą w momencie zdarzenia obywatel Korei, nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Będzie musiał zapłacić wysoki mandat oraz zabezpieczyć uszkodzony pojazd i ładunek.

Jak niebezpieczne może być kierowanie pojazdem bez posiadanych uprawnień oraz umiejętności do jego prowadzenia, przekonał się dziś obywatel Korei, który doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia na jednej z dróg gminy Kąty Wrocławskie. Przed godziną 11.00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali informację o stojącym na poboczu pojeździe ciężarowym oraz ładunku, który leży obok niego. Już po kilku minutach mundurowi byli na miejscu i przystąpili do ustalenia szczegółów oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Okazało się, że podczas transportu materiałów budowlanych, na łuku drogi uszkodzeniu uległa burta pojazdu i wiezione rury spadły z pojazdu wprost na pobocze drogi.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany, ani nie sprawiło to dużych utrudnień w ruchu. Szybko jednak wyszedł na jaw możliwy powód takiej sytuacji.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów z wrocławskiej drogówki, okazało się, że kierujący ciężarówką obywatel Korei nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Okazane przez niego prawo jazdy umożliwiało jedynie poruszanie się samochodami osobowymi. Dlatego też jego podróż nie skończyła się jedynie na obowiązku uprzątnięcia leżącego na poboczu ładunku, ale również na mandacie karnym.

Policjanci apelują o rozsądek podczas korzystania z różnego rodzaju pojazdów, poruszających się w ruchu drogowym. Nie tylko przypominają o rzeczach tak oczywistych, jak nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających substancji, ale również o kierowanie tylko i wyłącznie takimi typami pojazdów, do których posiadamy odpowiednie uprawnienia. Najczęstszym przypadkiem łamania tych konkretnych przepisów jest jednak kierowanie motocyklami przez osoby bez prawa jazdy kat. A. Niestety, ale choćby kilka zeszłorocznych przypadków niebezpiecznych sytuacji, które miały miejsce na terenie Wrocławia, było spowodowanych przez osoby kierujące jednośladami bez odpowiednich uprawnień. Dlatego też policjanci przypominają, że przestrzeganie prawa jest najlepszym sposobem na bezpieczne dotarcie do miejsca docelowego.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
3
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele