Krzysztof Wołczek kolejnym gościem specjalnym Muzeum Śląska Wrocław

środa, 29.11.2023 13:53 234 0

Mistrz Polski w barwach piłkarskiego WKS-u z 2012 roku Krzysztof Wołczek będzie kolejnym, trzecim gościem specjalnego zwiedzania Muzeum Śląska Wrocław. Wydarzenie odbędzie się już jutro, w czwartek 30 listopada o 18:00. Do tej pory w ramach cyklu wyjątkowych wycieczek, muzeum odwiedzili już Yehor Matsenko (zawodnik aktualnego składu Śląska) i Renata Mauer-Różańska (dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym w barwach WKS-u).

Krzysztof Wołczek to urodzony wrocławianin, który w barwach Śląska Wrocław zdobył puchar ligi w sezonie 2008/2009, wicemistrzostwo kraju w sezonie 2010/2011 i mistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012. Jako senior występował w WKS-ie nieprzerwanie od sezonu 2004/2005, aż do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Pełnił także funkcję członka sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu oraz trenera rezerw, obecnie pracuje w Akademii Śląska Wrocław. Dziś w drugim zespole Śląska Wrocław występuje jego syn, Aleksander Wołczek – na pozycji pomocnika.

Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław z gośćmi specjalnymi odbywa się raz w tygodniu. Celem inicjatywy jest przybliżenie wyjątkowych postaci WKS-u: byłych lub obecnych zawodników, działaczy, legend oraz umożliwienie zwiedzającym bezpośredniej rozmowy z nimi – poznania ciekawych historii, niejednokrotnie „zza kulis” lub „ze środka” WKS-u.

Podczas specjalnego zwiedzania będzie możliwość odwiedzenia jedynie Muzeum Śląska Wrocław – bez stadionu. Tuż obok Muzeum Śląska Wrocław znajduje się Browar Stu Mostów – Sports Bar, otwarty od 12:00 do 22:00. Cennik muzeum, informacje szczegółowe i możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem znajdują się na stronie internetowej: www.muzeumslaskwroclaw.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)