Kradł kosmetyki z drogerii. Odpowie za 12 przestępstw

czwartek, 21.5.2020 16:29 863 0

Wrocławscy kryminalni z komisariatu na Fabrycznej, współpracując ściśle z pracowni-kami ochrony, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże różnego rodzaju kosmetyków. 36-latek wpadł podczas kolejnej kradzieży w jednej z miejscowych drogerii. Na chwilę obecną, funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie dokonanie co najmniej 12 tego typu czynów, gdzie straty oszacowano na kwotę blisko 20 tys. złotych. Za ten przestępczy proceder, z którego podejrzany uczynił sobie źródło dochodu, grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawę prowadzili policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Fabryczna.  Od pewnego czasu otrzymywali bowiem zgłoszenia o kradzieżach, do jakich dochodziło w sklepach z kosmetykami na ich terenie. Po analizie zapisu z kamer monitoringów, obserwacji sklepów, w których już doszło do kradzieży mienia, w ścisłej współpracy z pracownikami ochrony - namierzono podejrzanego. Jego zatrzymanie było już tyko kwestią czasu. 36-latek wpadł podczas kolejnej kradzieży.

Po zatrzymaniu został przewieziony do komisariatu i przesłuchany na okoliczność dokonywanych przestępstw. Potwierdzono też fakt, że ze swojej przestępczej działalności 36-latek uczynił sobie stałe źródło dochodu, bo kradł już od ponad pół roku. Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe, dały podstawę do przedstawienia mężczyźnie aż 12 zarzutów kradzieży mienia o łącznej wartości blisko 20 tys. złotych.

Jego łupem padały różnego rodzaju kosmetyki, które później sprzedawał na ulicy przygodnie napotkanym osobom.

Mężczyzna ten, był wcześniej karany za podobne czyny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz