Kosynierzy Wrocław rekrutują – powstaną aż cztery nowe drużyny juniorskie

poniedziałek, 18.9.2023 14:30 0

Najbardziej utytułowany klub lacrosse w Polsce znów poszukuje młodych Wrocławian chętnych, by trenować z drużyną. Tym razem Kosynierzy otwierają aż cztery nowe sekcje dla dzieci i młodzieży. Trzy z nich przeznaczone są dla klas 3-6 szkoły podstawowej, czwarta to propozycja dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz liceum.

- Wiadomo, że im szybciej zacznie się treningi, tym lepiej – mówi Mikołaj Śmigiel, trener zespołu seniorów i sekcji młodzieżowej. Młodzi ludzie dużo szybciej przyswajają sobie określone wzorce ruchowe, nabierają dobrych nawyków. Oczywiście, do określonego wieku nie stawiamy żadnego nacisku na wynik – jedynie na dobrą zabawę! Jestem jednak pewien, że od dobrej zabawy w podstawówce można bardzo prostą drogą dotrzeć w kilka lat na przykład do seniorskiej Reprezentacji Polski, a później dostać się na wybrany college w USA, by tam uczyć się z lakrosowym stypendium – tak jak zrobiły to trzy dziewczyny z Wrześni i Poznania. Poza tym każdy sport drużynowy uczy współpracy, odpowiedzialności i innych przydatnych w życiu umiejętności społecznych. Plus, jak wiadomo, ruch to zdrowie – dodaje Śmigiel.

Sekcje dla uczniów szkół podstawowych będą miały swoje treningi w trzech miejscach: na Ołbinie (w Szkole Podstawowej 84 przy Górnickiego 20 we wtorki i czwartki w godzinach 17:30-18:30), na Ołtaszynie (na boisku przy ulicy Wojszyckiej 1 we wtorki i piątki w godzinach 18:00 – 19:00) oraz na Pilczycach (na boisku przy ulicy Lotniczej 72 we wtorki i czwartki w godzinach 17:30-18:30). Każda z sekcji będzie tworzyła osobną „drużynę” – z własną nazwą i barwami. Wszystko po to, by poza własnymi treningami, zespoły mogły co jakiś czas rywalizować ze sobą w formule wrocławskiej mini-ligi organizowanej we współpracy z lokalnymi szkołami.

Zespół młodzieżowy trenuje od 18 września na boisku B na Polach Marsowych (AWF Wrocław, wjazd od Paderewskiego) w poniedziałki (w godzinach 17:00-18:30) i w środy (w godzinach 18:00-19:30). Jest on przeznaczony dla licealistów i ewentualnie uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej.

Kosynierzy Wrocław to aktualni Mistrzowie Polski, którzy przez 15 lat istnienia klubu na krajowej scenie triumfowali przez 11 sezonów. W celu zapisania dziecka do jednej z grup młodzieżowej należy skontaktować się pod adresem e-mail: kontakt@kosynierzy.wroclaw.pl. Na początek, klub zapewnia podstawowy sprzęt niezbędny do uprawiania lacrosse. Jedyne wymagania to brak przeciwwskazań zdrowotnych, strój i obuwie sportowe.

Lacrosse to najszybszy sport na dwóch nogach i najlepiej rozwijająca się dyscyplina drużynowa na świecie. Wywodzi się z tradycji plemion irokeskich, które do dzisiaj mają ogromny wpływ na tę dyscyplinę. Jest sportem zawodowym i uniwersyteckim w USA i Kanadzie. Uczelnie rywalizują ze sobą także w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Niemczach, Japonii oraz Australii. Polska Federacja Lacrosse założona w 2010 roku. Rozwija seniorską i juniorską kadrę narodową, które regularnie biorą udział w międzynarodowych rozgrywkach.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)