Koordynowane przez dyżurnego z komisariatu na Krzykach działania uratowały życie 21-latkowi

środa, 15.6.2022 10:10 165 0

Wrocławscy policjanci z Krzyków otrzymali informację o 21-letnim wrocławianinie, który zamierza podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast podjęli szereg działań w celu niedopuszczenia do tragedii. Czynności te koordynował dyżurny jednostki - asp. Mariusz Kubiś. Na podstawie informacji przekazanej przez zgłaszającego funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie Trójmiasta. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego nawiązał kontakt z trójmiejskimi policjantami, którym przekazane zostały wszelkie niezbędne informacje w prowadzonej akcji poszukiwawczej.

Dyżurny z komisariatu na wrocławskich Krzykach otrzymał zgłoszenie o 21-letnim mężczyźnie, który może popełnić samobójstwo. Mężczyzna mieszkający na stałe we Wrocławiu powiadomił swojego kolegę, który mieszka w Poznaniu, że wyszedł ze swojego mieszkania i jedzie nad morze odebrać sobie życie.

Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili wszystkie szczegóły, a z kolei dyżurny z komisariatu na Krzykach natychmiast skontaktował się z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, którym przekazał wszelkie niezbędne informacje dotyczące prowadzonej akcji poszukiwawczej.

Sprawna oraz skuteczna koordynacja działań prowadzonych przez dyżurnego krzyckiej jednostki, doprowadziły do odnalezienia ok. godz. 3 w nocy zaginionego 21-latka na terenie Gdyni.
Życiu i zdrowiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. Policjanci, którzy odnaleźli mężczyznę zapewnili mu niezbędną pomoc medyczną i przewieźli do szpitala.

Przez cały czas trwania akcji poszukiwawczej mł. asp. Mariusz Kubiś pozostawał w stałym kontakcie z rodzicami zaginionego mężczyzny. Wdzięczni za odnalezienie ich syna rodzice, kilkukrotnie dzwonili z podziękowaniami za udzieloną pomoc.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)