Konsulowie we Wrocławiu grają razem z WOŚP – „Anioł ze wstęgą” przekazany na licytację 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

poniedziałek, 17.1.2022 13:01 413 0

Konsulowie generalni i honorowi we Wrocławiu, wspólnie z prezydentem Wrocławia przekazali przedmiot na licytację 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To specjalny „Wrocławski Paszport”, oparty na reprodukcji obrazu Tycjana „Anioł ze wstęgą”. Inicjatywa miasta i konsulatów jest pierwszą tego typu podjętą na rzecz WOŚP.
- Łączymy siły w słusznej sprawie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko zbiórka pieniędzy. To także rokroczna lekcja tolerancji, otwartości, solidarności z innymi – rozpoczął swoje wystąpienie Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.
- Ten „Wrocławski Paszport”, który wspólnie z Konsulami generalnymi i honorowymi we Wrocławiu przekazujemy na licytację, mam nadzieję będzie kolejną cegiełką dobra, którą dołożymy do wspaniałego dzieła stworzonego przez Jurka Owsiaka – przekonywał Jacek Sutryk.

Kartikey Johri - konsul honorowy Indii oraz inicjator projektu również podkreślił duże przywiązanie do legendarnej akcji, którą 30 lat temu zorganizował po raz pierwszy Jerzy Owsiak.
- Drogi Jurku – świat stoi za Tobą i za dobrem, które niesiesz już od 30 lat. Chcemy przekazać na licytację ten paszport jako symbol otwartości, solidarności i wielokulturowości – słowem tych wartości, które reprezentujemy we Wrocławiu – zwrócił się do Owsiaka Kartikey Johri.

"Anioł ze wstęgą"  jest autorstwa wybitnego artysty wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – Lerego Papidze, który według projektu uznanego plastyka – Andrzeja Pośpiecha wykonał kilkuczęściowe ceramiczne dzieło ze złotym wykończeniem, na podobieństwo księgi. Dzieło waży ponad 15 kilogramów, jest pozłacane i artystycznie zdobione. W środku znajduje się praktyczny paszport w postaci małej książeczki, na której można podbić pieczątkę danego kraju.
- Na każdej stronie znajduje się informacja o danym konsulacie i kraju, który reprezentuje - wskazywał Wojciech Wróbel – konsul honorowy Gruzji.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na sprzęt, który pomoże w diagnostyce i leczeniu wzroku u dzieci.
- Przed nami ostatnia prosta związana z przygotowaniami do 30. Wielkiego Finału WOŚP. Bardzo się cieszymy, że to kolejna licytacja, którą będziemy mogli podjąć w ramach Wielkiej Orkiestry. Cel jest przecież ten sam i niezmienny od lat – pomoc chorym i potrzebującym dzieciom -  podkreślił Tomasz Lektarski, organizator i szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławu.

We Wrocławiu funkcjonuje 25 konsulatów – 22 honorowe oraz 3 generalne (Niemiec, Węgier i Ukrainy, który właśnie dziś przyjął swoich pierwszych interesantów).

Dodaj komentarz

Komentarze (0)