Konkurs na najlepsze ujęcie nowych Mostów Pomorskich rozstrzygnięty [SZCZEGÓŁY]

środa, 8.2.2023 11:11 248 0

Do końca stycznia trwał konkurs “Pokaż mosty Pomorskie w fotograficznej perspektywie”, organizowany przez Wrocławskie Inwestycje we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Jury wyłoniło zwycięzcę, którym okazał się Artur Sobolewski. Ponadto przyznano piętnaście wyróżnień.

Głównym zadaniem uczestników było przesłanie fotografii efektownie zrewitalizowanych mostów Pomorskich - zgodnej z technicznymi wymaganiami konkursowymi. Na wskazany adres mailowy trafiło blisko 200 prac, stąd też wybór zwycięskiej okazał się sporym wyzwaniem. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że wiele ujęć wykonano z bardzo podobnej perspektywy. W rezultacie Wydział Promocji Miasta i Turystyki uznał, że wskaże nie tylko triumfatora, ale też…

- Wygrana fotografia ma stać się wizytówką mostów Pomorskich i wrocławskich inwestycji w ogóle – tłumaczy Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki. - Spośród tylu prac, niosących dobre emocje, niezwykle trudno było wybrać tę jedną, zwycięską. W związku z tym jako Wydział Promocji Miasta i Turystyki zdecydowaliśmy się wyróżnić dodatkowo piętnaście prac konkursowych, które szczególnie utkwiły w pamięci jury – dodaje.

W skład jury weszli:
- Radosław Michalski - dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki
- Joanna Miller - Wydział Promocji Miasta i Turystyki
- Bartosz Nowak - Wrocławskie Inwestycje
- Janusz Krzeszowski - Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej
- Michał Pietrzak - dr sztuki mgr inż. arch. ASP we Wrocławiu
Decyzją jury nagroda główna – 3 tysiące złotych – trafi do Artura Sobolewskiego.

Gdy chodzi o autorów prac wyróżnionych, zostali nimi: Adrian Kulik, Anna Budim, Bartłomiej Witkowski, Damian Kuta, Jan Błotnicki, Joanna Barańska, Khrystyna Żak, Krzysztof Ząbkowski, Łukasz Mandat, Marcin Kaniak, Mateusz Robak, Piotr Lasek, Robert Kwissa, Weronika Tadla oraz Wojciech Domagała. Otrzymają oni zestawy wrocławskich gadżetów. Wszystkie te prace można obejrzeć na portalu www.wroclaw.pl. Zostaną one także zamieszczone w czwartkowym (9 lutego) Bezpłatnym Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego Wrocławia.

A co o przebiegu konkursu sądzą jurorzy?

- Przy ocenie prac konkursowych najważniejszym kryterium była dla mnie oryginalność kompozycji zdjęć – podkreśla Janusz Krzeszowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Na pewno duże znaczenie miały też nastrój zdjęcia oraz poprawność w technice jego wykonywania – dodaje miłośnik fotografii z błyskiem w oku. Ten błysk można często dostrzec na www.wroclaw.pl lub na www.instagram.com/jkrzeszovskiphotos

W podobnym tonie wypowiada się Michał Pietrzak z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. - Pod uwagę brałem indywidualne spojrzenie na zadany temat. Istotną kwestią były także oryginalna i wyrazista kompozycja oraz poprawność techniczna zgłoszonych prac – mówi.
Dla Joanny Miller natomiast kluczowe było oddanie atmosfery, którą urzeka Wrocław:

- Walory artystyczne nadesłanych prac to jedno, ale istotny jest też przekaz emocjonalny, jaki te zdjęcia ze sobą niosą. Dla mnie to ważne, czy prace ukazują duszę naszego miasta i jego charakter.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy! Te prace stały się właśnie wizytówkami Wrocławia!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)