Konkurs dla czytelników: spektakl Lazarus w Teatrze Capitol [AKTUALIZACJA]

wtorek, 7.5.2024 22:11 523 0

Dwie podwójne wejściówki na spektakl "Lazarus" w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, w sobotę 11 maja o godz. 18.00 i w niedzielę 12 maja o godz. 17.00 wygrali Mateusz Stodolny z Dzierżoniowa i Dominik Kosenda z Brzeziej Łąki (powiat wrocławski).  

„Lazarus”, ostatnie dzieło Davida Bowiego, to musical „porywający, muzycznie głęboki i wzruszający; estetycznie zachwycający; hipnotyzujący; powoduje zawrót głowy; hołd dla giganta popkultury ” – jak pisali po nowojorskiej premierze krytycy. Realizacja Jana Klaty w Capitolu jest polską prapremierą musicalu. W spektaklu zabrzmią największe przeboje Bowiego: m.in. Life on Mars, This is Not America, Absolute Beginners.

Scenariusz Endy Walsha jest sequelem powieści science fiction „Człowiek, który spadł na Ziemię” („The Man Who Fell to Earth”) i filmu z 1976 roku, w którym David Bowie zagrał główną rolę. Film i książka opowiadają o przedstawicielach obcej cywilizacji, którzy szukają na Ziemi nowego miejsca do życia z powodu suszy, pustoszącej ich macierzystą planetę. Jeden z nich, Thomas Newton, funkcjonując w ludzkim przebraniu, wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę do zdobycia władzy i wpływów, aby umożliwić transport wody na swoją planetę. Dzięki swoim nadludzkim zdolnościom zdobywa fortunę, ale nabywa też ziemskich przywar: chciwości, egoizmu, popada w alkoholizm. Nie będzie mógł wykonać zadania, z którym przyleciał na Ziemię. W samotności tęskni za utraconą miłością i marzy o powrocie na swoją planetę.

W roli głównej – gościnnie Marcin Czarnik, obok niego w obsadzie: Justyna Antoniak, Klaudia Waszak, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Alicja Kalinowska, Magdalena Szczerbowska, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Justyna Woźniak, Adrian Kąca, Artur Caturian, Albert Pyśk oraz Cezary Studniak i Konrad Imiela.

„Lazarus” miał swoją off-broadwayowską premierę w The New York Theatre Workshop 7 grudnia 2015
Jim Nicola, Dyrektor Artystyczny, Jeremy Blocker, Dyrektor Naczelny   

Spektakl zainspirowany powieścią THE MAN WHO FELL TO EARTH Waltera Tevisa

  • w ramach porozumienia z Robert Fox i Jones / Tintoretto Entertainment i The New York Theatre Workshop
  • polska prapremiera 26 września 2020 na Dużej Scenie
  • czas: 2 godziny bez przerwy

spektakl w języku polskim, z napisami w języku angielskim
piosenki w języku angielskim, z napisami w języku polskim

MARCIN CZARNIK otrzymał za rolę Newtona w spektaklu „Lazarus” Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszego aktora w sezonie 2020/2021, przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”

Spektakl dla widzów 16+

Dodaj komentarz

Komentarze (0)