komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 marca 2020

Wiktoryna, Helmuta


Koniec z koncertami na Wyspie Słodowej!

środa, 5.11.2014 14:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1279
kategorie artykułu:

Wrocławianie mogą pożegnać się z wielką majówką na Wyspie Słodowej. Decyzją magistratu od 1 stycznia 2015 roku na Wyspie Słodowej i Wyspie Piasek będzie obowiązywał zakaz organizacji imprez masowych.

- Na wyspie będą odbywały się imprezy i koncerty, ale wyłącznie do tysiąca osób. Nadal będą organizowane tam wydarzenia tj. dni promocji zdrowia, pierwszy dzień wiosny czy kino plenerowe – wyjaśnia Doba.pl Małgorzata Szafran z UM Wrocław.

 Biorąc pod uwagę liczbę osób bawiących się co roku na majówce czy chociażby na tegorocznym występie The Animals, wrocławianie w 2015 roku nie mają co liczyć na koncerty o podobnym rozmachu. Magistrat będzie skrupulatnie sprawdzał ilość uczestników każdej imprezy i w razie niedostosowania się zostaną nałożone kary.

- Organizator każdorazowo musi skontaktować się z zarządcą terenu w celu wynajęcia terenu. Organizator we wniosku określa charakter imprezy, a do Wydziału Bezpieczeństwa zgłasza organizację imprezy masowej na 30 dni przed. Jeśli organizator przekroczy liczbę 1000 uczestników i nie zgłosi tego, ponosi odpowiedzialność karną - tłumaczy Szafran.

Powodem, dla którego Słodowa i Piasek zostaną zamknięte, jest hałas. - Mieszkańcy i przedsiębiorcy skarżyli się na zakłócanie ciszy nocnej – mówi Małgorzata Szafran, sugerując że praktycznie co tydzień na Słodowej odbywały się koncerty, które przeszkadzały pobliskim mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom.

 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki