komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 23 stycznia 2021

Ildefonsa, Rajmunda

Kongres Naukowy NOWY ŚWIAT (wydarzenie online)

piątek, 27.11.2020 14:50 , komentarze: 0 , odsłony: 285
kategorie artykułu:

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach nurtu Wrocławska Koncepcja Edukacyjna zaprasza na wyjątkowe wydarzenie online jakim jest Kongres Naukowy pod hasłem NOWY ŚWIAT, który odbędzie się 3 grudnia (czwartek) na platformie ZOOM. Jest to specjalna odsłona Kongresu Naukowego Dzieci i Młodzieży, którego w tym roku miała się odbyć IV już edycja. Niestety koronawirus pokrzyżował organizatorom plany i wydarzenie w dotychczasowej formie bezpośredniego spotkania, warsztatów i wykładów nie może się odbyć.

Organizatorzy zdecydowali się pokazać, w innej niż dotychczas formie, jak różnorodna jest nauka opisująca świat. Postanowili zrealizować cel Kongresu Naukowego Dzieci i Młodzieży: stymulowanie ciekawości poznawczej, wspieranie myślenia naukowego, promowanie postawy badawczej uczniów, wykorzystując do tego celu internet.

Nowa formuła wydarzenia otwiera zupełnie nowe możliwości i pozwala dotrzeć do dużo szerszej grupy odbiorców. Są nimi nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli mieszkańcy Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej. Przygotowane spotkania (wykłady i warsztaty) zostały podzielone na dwa niezależne bloki:

 • blok I - dla dzieci szkół podstawowych (klasy V-VIII) - 3 grudnia, godz. 11.00-13.20:
  • "Wirusy: mutacje - wariacje"
  • warsztaty chemiczne
  • "Czyste energia"
 • blok II - dla młodzieży licealnej, studentów, dorosłych - 3 grudnia, godz. 17.30-19.30:
  • "Koronawirus: co wiemy? co nas czeka?” – aktualna wiedza na temat koronawirusa oraz szczepionki
  • Jak obecna sytuacja wpływa i będzie wpływała na ludzi i naszą psychikę, czyli jak się realizuje klątwa obyś żył w ciekawych czasach – aspekt psychologiczny związany z aktualną sytuacją (wnioski na przyszłość?)
  • Projektowanie życia i produktów: nowe produkty, nowe kompetencje

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę osób, o udziale w Kongresie decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje oraz formularze zgłoszeniowego znajdują się na stronie: http://wke.wroclaw.pl/kongres-naukowy-online/

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
piątek, 22.1.2021 09:38
czwartek, 21.1.2021 13:55
czwartek, 21.1.2021 13:51
środa, 20.1.2021 19:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki