komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Komputery do nauki zdalnej od MPK

piątek, 20.11.2020 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 299
kategorie artykułu:

Wrocławskie MPK przekazało Szermierczej Szkole Podstawowej nr 85 kilkadziesiąt w pełni sprawnych komputerów. Posłużą one uczniom do nauki zdalnej.

Przekazany sprzęt dotychczas używali pracownicy spółki. Teraz trafił on do szkoły podstawowej, gdzie będzie dalej wykorzystywany. Otrzymają go m.in. uczniowie, którzy nie mają w domu wystarczającej ilości komputerów, by móc w pełni uczestniczyć w lekcjach online.

– Jako MPK staramy się angażować w wiele społecznych akcji. Szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Cieszy nas, że sprzęt, który wymieniliśmy na nowy i który nie jest nam teraz niezbędny, posłuży młodym wrocławianom – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Z podarunku cieszy się dyrektor placówki, do której dotarły już komputery.

– To dla naszych uczniów duża pomoc. Tym bardziej, że jest to sprzęt naprawdę dobry, który spełnia wszelkie parametry, by móc od razu wykorzystać go do nauki zdalnej. Przekażemy go uczniom, którzy nie mają komputerów lub po prostu im się zepsuły – mówi Ewa Filipczak, dyrektor Szermierczej Szkole Podstawowej nr 85 we Wrocławiu.
Przypomnijmy, to nie jedyna akcja pomocowa, jaką MPK realizuje w czasie pandemii koronawirusa.
Przykładowo, wrocławski przewoźnik uruchomił dodatkowe kursy dla pracowników i studentów Uniwersytetu Medycznego. W październiku br. autobusy MPK połączyły bezpośrednio kampus przy ul. Pasteura z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej.
Przewodnik włączył się także w zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących oraz akcje propagujące: częste mycie rąk, noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.
Poza tym, pracownicy zamkniętego w dobie pandemii aquaparku znaleźli zatrudnienie w MPK.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki