Kompletnie pijany wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji!

poniedziałek, 18.5.2020 12:00 973 0

Wrocławscy policjanci zatrzymali 27-latka, który niestety postanowił wsiąść za kierownicę swojego pojazdu, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ten nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i w jednej z podwrocławskich miejscowości, wjechał w ogrodzenie i bramę garażową przy budynku mieszkalnym. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2.5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. O wymiarze i wysokości kary zadecyduje teraz sąd.

       Fot. Unsplash 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zostali skierowani do zdarzenia drogowego do jednej z podwrocławskich miejscowości. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. 

Funkcjonariusze już po kilku minutach byli na miejscu i rozpoczęli czynności mające na celu potwierdzenie, jak doszło do tej niebezpiecznej sytuacji. Okazało się, że 27-letni kierowca osobowego Volkswagena nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego wjechał w ogrodzenie i bramę garażową jednej z posesji.

Cała sytuacja i brak możliwości bezpiecznego kierowania pojazdem był podyktowany wypitym wcześniej przez mężczyznę alkoholem. Kierujący miał problemy z utrzymaniem równowagi i z poprawnym wysławieniem się. Policjanci zbadali trzeźwość 27-letniego ob. Ukrainy i ze względu na stan, w jakim znajdował się mężczyzna, nie byli zdziwieni, gdy na urządzenia wyświetliło się ponad 2.5 promila.

Samochód mężczyzny został odholowany na parking strzeżony, jego prawo jazdy zatrzymane, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zagrożone jest kara pozbawienia wolności do 2 lat. O losie skrajnie nieodpowiedzialnego mężczyzny zadecyduje sąd.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, ale bardzo często jazda na tzw. ,,podwójnym gazie’’ niesie za sobą poważne konsekwencje. Ostatnio opisywaliśmy zdarzenie z udziałem 24-latka, który kierując osobową Toyotą, wjechał w budynek na wrocławskich Krzykach. Na skutek tego zdarzenia dwóch podróżujących z nim pasażerów z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i odpowiedzialne kierowanie pojazdami, a w przypadku wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, wybieranie alternatywnych środków komunikacji wykluczających konieczność kierowania.

/KMP Wrocław 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz