komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Wrocławski Hackathon dla dzieci i młodzieży

czwartek, 24.9.2020 13:44 , komentarze: 0 , odsłony: 193
kategorie artykułu:

Już niebawem obchodzić będziemy Europejski Tydzień Kodowania 2020 (10–25 października). Z tej okazji organizowany jest po raz pierwszy Wrocławski Hackathon. Hasłem wydarzenia jest „Czysta woda” – uczestnicy zmierzą się z tematem zanieczyszczeń wód. Do udziale we Wrocławskim Hackathonie organizatorzy zapraszają uczniów klas V-VIII szkół podstawowych Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej. Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 7 października 2020.

Wrocławski Hackathon „Czysta woda” to edukacyjny projekt, który łączy zachętę do programowania oraz zwrócenie uwagi na globalny problem zanieczyszczenia wód. Uczestnicy działają w dwuosobowych zespołach i jako zespół są zgłaszani przez nauczyciela do udziału w Hackatonie. Ich zadaniem jest stworzenie gry w aplikacji Scratch, której tematem ma być zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia wód np. plastikiem, odpadami przemysłowymi, ściekami.

W trakcie wydarzenia uczestnicy wezmą udział w wideokonferencjach oraz spotkaniu, podczas których będą mogli porozmawiać o tworzonych pracach oraz uzyskać pomoc w ich realizacji. Całe wydarzenie odbywa się online i kończy się konkursem na najciekawszą pracę, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Udział we Wrocławskim Hackathonie jest bezpłatny.

Organizatorem Wrocławskiego Hackathonu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Organizację Hackathonu wspierają Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” oraz Pan-Tablet sp. z o.o.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://wke.wroclaw.pl/wroclawski-hackathon-czysta-woda/

 

Wasze komentarze

wtorek, 24.11.2020 12:37
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele