komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Ekspresowe Mikrogranty – zbliża się ostatni w tym roku nabór!

czwartek, 13.8.2020 10:32 , komentarze: 0 , odsłony: 193
kategorie artykułu:

Cykl spotkań w nowej bibliotece na Jagodnie? Spacery z historią w tle po Karłowicach, wieczorki literackie na Jarnołtowie, a może międzyosiedlowe warsztaty na Złotnikach? Strefa Kultury Wrocław wraz z Fundacją Umbrella ogłaszają harmonogram konsultacji i od 1 września zapraszają do udziału w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów!

Poszukiwanie nowych propozycji na osiedlowe działania w nadchodzącej, ekspresowej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Jak co roku, istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację propozycji będzie go bowiem bardzo mało – od ogłoszenia wyników na początku października, do ostatniego dnia na zamknięcie projektu będą nieco ponad dwa miesiące!

– Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią u boku. Widząc wielki entuzjazm wśród inicjatorów i inicjatorek aktualnie odbywających się projektów, mamy pewność, że również we wrześniu wspólnie znajdziemy świetne formy bezpiecznej realizacji nowych pomysłów. Ruszajcie więc na osiedla, podwórka czy do parków i zacznijcie planować Wasze działania! – zachęcają koordynatorzy programu.

Jakie projekty będzie można zgłosić w nadchodzącym naborze? Przede wszystkim „skrojone” na warunki, w których nie należy gromadzić się w większych grupach, trzeba za to dbać o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, w tym pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. Warto planować też działania o nieco mniejszym niż zazwyczaj kalibrze, co pozwoli na ich przebieg w bezpieczny sposób, a także umożliwi „zmieszczenie się” w czasie na realizację.

Trzy ścieżki do wyboru
Organizatorzy czekają na pomysły z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki orazinne działania o charakterze kulturotwórczym. Nabór niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki, a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Konsultacje, spotkania i dokumenty
Dokumenty, regulaminy i materiały pomocnicze są dostępne na stronach poszczególnych ścieżek. Osoby, które chcą zgłosić swój projekt mogą też liczyć na mailowe oraz telefoniczne konsultacje z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella.

Wracają też tradycyjne spotkania informacyjne na żywo – pierwsze z nich odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 17:30 w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65). Kolejne zaplanowano 3 września o godzinie 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b).  Porozmawiać z koordynatorami programu będzie można także online. O najważniejszych terminach, zasadach współpracy i przykładowych działaniach opowiedzą podczas trzech rozmów transmitowanych na żywo na Facebooku Mikrograntów. 26 sierpnia odbędzie się spotkanie dla grup młodzieżowych, 27 sierpnia dla osób fizycznych i grup nieformalnych, a 28 sierpnia dla organizacji pozarządowych. Relacje na żywo rozpoczną się punktualnie o godzinie 17:00.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.11.2020 15:08
poniedziałek, 30.11.2020 15:02
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki