Spotkanie z Agnieszką Holland w KNH i wiele innych wydarzeń już w tym miesiącu

czwartek, 3.10.2019 11:52 1091 0

Spotkanie z Agnieszką Holland, przegląd filmów poświęconych transformacji ustrojowej, kontynuacja pokazów ze znanymi wrocławianami i wiele więcej: październik w Kinie Nowe Horyzonty

Rozpoczynający się właśnie miesiąc będzie obfitował w wydarzenia specjalne. W programie Kina Nowe Horyzonty, oprócz pokazów repertuarowych, znajdą się zupełnie nowe projekty i kontynuacje popularnych cykli. Wśród nich m.in.: „Najlepsze z najgorszych” – pokazy kultowych produkcji klasy B, „Rok przełomu 1989” – przegląd filmów ukazujących transformację ustrojową w Europie, maraton horrorów – przyrządzony w stylu Nowych Horyzontów, dyskusja z Władysławem Frasyniukiem po pokazie „Bękartów wojny”, a także spotkanie z Agnieszką Holland z okazji przedpremierowego seansu „Obywatela Jonesa”. To tylko kilka z ponad 30 wydarzeń specjalnych!

8.10, godz. 20:00 – „Wysoka dziewczyna” + spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało [więcej]

Zorganizowany wspólnie z Wydawnictwem Czarne przedpremierowy pokaz nagrodzonej w Cannes „Wysokiej dziewczyny”, z gościnnym udziałem Agnieszki Wolny-Hamkało. Projekcja połączona z dyskusją będzie okazją do spojrzenia na film Kantemira Bałagowa w odniesieniu do słynnego reportażu noblistki Swietłany Aleksijewicz – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Wspólnie porozmawiamy o historycznej narracji, w której postacie kobiet wciąż są pomijane.

9 października, godz. 19:00 – Moje filmy: Władysław Frasyniuk – „Bękarty wojny” [więcej]

Legenda opozycji antykomunistycznej i legenda kina spotkają się w Nowych Horyzontach. Władysław Frasyniuk, jeden z najważniejszych działaczy „Solidarności” w latach 80., będzie kolejnym gościem cyklu „Moje filmy”, w ramach którego znani wrocławianie prezentują swoje ulubione produkcje. Tym razem zobaczymy kultowe dzieło Quentina Tarantino – „Bękarty wojny”.

12-17 października – Rok przełomu. 1989 w kinie europejskim [więcej]

Przegląd dziesięciu filmów – fabularnych i dokumentalnych – ukazujących różnorodne spojrzenia na koniec komunizmu i początek transformacji w Europie. Filmowcy różnych pokoleń przyglądają się temu szczególnemu momentowi historycznemu w najodleglejszych zakątkach swoich krajów: od Estonii po Rumunię.

13 października, godz. 17:30 – Europejski Dzień Kina Artystycznego: „Koń turyński” [więcej]

Specjalny pokaz dzieła jednego z najważniejszych przedstawicieli kina nowohoryzontowego. Ostatni film Béli Tarra przynosi niesamowitą wizję kompletnego rozpadu świata, więzi i wartości. Stały motyw twórczości Węgra po raz kolejny znalazł ekranowy wyraz w hipnotyzującej, dwuipółgodzinnej kronice sześciu dni z życia starszego mężczyzny i jego córki.

16 października, godz. 20:00 – Najlepsze z najgorszych: „Klątwa doliny węży” [więcej]

Tak źle w Kinie Nowe Horyzonty jeszcze nie było. W październiku zapraszamy na pierwszą odsłonę nowego cyklu „Najlepsze z najgorszych”, w ramach którego będziemy prezentować filmy tak potwornie nieudane, że aż wspaniałe. Zaczniemy pokazem jednej z najbardziej kultowych produkcji klasy B: „Klątwą doliny węży”. Julian Jeliński, prowadzący kanał YouTube „Brody z kosmosu”, opowie przed seansem o fenomenie niskobudżetowych filmów.

19 października, godz. 16:00 – „Czarownica 2” z ukraińskim dubbingiem [więcej]

Kontynuacja cyklu pokazów premierowych tytułów z ukraińskim dubbingiem. To idealna okazja dla osób z Ukrainy zamieszkujących Wrocław, aby w gronie najbliższych obejrzeć kinowe hity na wielkim ekranie. W październiku zapraszamy na „Czarownicę 2” z Angeliną Jolie w roli legendarnej wiedźmy z bajek Disneya.

23 października, godz. 20:30 – „Najlepsze lata. Mid90s” – pokaz specjalny [więcej]

Deskorolka, kultowa muzyka i dorastanie na przedmieściach Los Angeles w latach 90. „Najlepsze lata” to reżyserski debiut Jonaha Hilla, aktora znanego m.in. z „Wilka z Wall Steet”. W świetnie przyjętym na MFF w Berlinie „Mid90s” amerykański komik z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania.

25 października, godz. 19:00 – „Obywatel Jones” + spotkanie z Agnieszką Holland [więcej]

Spotkanie z jedną z najwybitniejszych przedstawicielek europejskiego kina – Agnieszką Holland – z okazji przedpremierowego pokazu jej najnowszego filmu. „Obywatel Jones” to poruszająca historia słynnego reportera, który postanawia przybliżyć zachodniej opinii publicznej prawdę o realiach życia w Związku Radzieckim lat 30.

25 października, godz. 22:00 – „Mandy” – pokaz specjalny

Nicolas Cage, wielka piła mechaniczna, gang okultystów i Nicolas Cage. Tak zapowiada się przedsmak Halloween w Kinie Nowe Horyzonty. „Mandy” z Nicolasem Cage’em w najlepszej roli od lat to rozsadzająca mózg filmowa halucynacja, po części czułe nawiązanie do kina eksploatacji, po części brutalna opowieść o zemście. Reżyser Panos Cosmatos nazwał swój film „ekranizacją okładki heavy metalowego zespołu z lat 80.”.

31 października, godz. 20:30 – Bój się inaczej. Wieczór horrorów w Kinie Nowe Horyzonty

W Halloween Kino NH straszy inaczej niż wszyscy. Z okazji tego święta zapraszamy widzów na mini-maraton filmów grozy, które w sierpniu zachwyciły widzów gdańskiego festiwalu kina gatunkowego – Octopus. W programie znalazły się porównywane do „Midsommar” „Demony prerii” w reż. Emmy Tammi, czyli folklor w służbie grozy oraz „Łowca głów” – esencja brutalnej fantastyki, która rzuca rękawicę „Wiedźminowi”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz