komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Prognoza pogody na najbliższy tydzień

poniedziałek, 9.9.2019 16:01 , komentarze: 0 , odsłony: 586
kategorie artykułu:

W poniedziałek czeka nas dość duże zróżnicowanie w pogodzie. Warunki iście letnie czekają mieszkańców wschodniej części naszego kraju – będzie słonecznie, sucho i bardzo ciepło. Temperatura powietrza na wschodzie Polski wyniesie nawet do 27°C. Zgoła odmienna pogoda będzie panować na pozostałym obszarze Polski, gdzie za sprawą niewielkiego niżu i pofalowanego frontu atmosferycznego czeka nas przeważnie pochmurny i deszczowy dzień. Lokalnie możliwe będą burze.

       Fot. Pixabay 

Różnica w temperaturze między wschodem a zachodem Polski, gdzie będzie miejscami będzie około 17°C, 19°C, sięgnie prawie 10°C.

Strefa opadów będzie się przemieszczać od południa. Najwcześniej – bo już w poniedziałek nad ranem – deszcz wystąpi na południu Polski. Później opady deszczu będą układać się strefami – jedna strefa obejmie zachodnią Polskę, druga najprawdopodobniej obszar od Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski, przez centrum, Wielkopolskę, po Pomorze. Opady te okresami będą miały umiarkowane natężenie, wysokość opadów deszczu sięgnąć może od 15 mm do 25 mm, w Karpatach 30 mm.

Od wtorku poprawa pogody 

We wtorek na przeważającym obszarze Polski powinno być dość pogodnie i dość ciepło, choć już nie tak ciepło jak w poniedziałek na wschodzie. Temperatura powietrza sięgnie około 20°C. Niż znad zachodniej Polski przemieści się nad Bałtyk, dlatego gorsza pogoda czeka mieszkańców północnej Polski, zwłaszcza Pomorza i wybrzeża, gdzie będzie pochmurnie z opadami deszczu. Nad morzem przez cały dzień może spaść do 30 mm deszczu. Dodatkowo na północy wystąpi porywisty wiatr, nad samym morzem do 80 km/h.

Środa i czwartek – na ogół ciepłe i pogodne

W środę niż zacznie odsuwać się od północnej Polski i poprawa pogody wystąpi również tutaj, choć miejscami możliwe będą jeszcze przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze wyżowo i przeważnie pogodnie, większe zachmurzenie miejscami na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 18°C, 20°C na wybrzeżu i Pomorzu do 22°C w centrum i 25 °C na wschodzie Polski. Wiatr będzie słaby, zmienny, jedynie na północy umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek podobnie – przeważnie pogodnie, wzrost zachmurzenie możliwy będzie głównie na północy i południu i południowym wschodzie. Przelotne opady deszczu możliwe będą na Pomorzu oraz w górach. Temperatura powietrza od 20°C ma wybrzeży do 22°C, 25°C na przeważającym obszarze. Wiatr na północy umiarkowany, na pozostałym obszarze przeważnie słaby, zmienny.

Piątek – chłodny front na północy Polski, ale nadal przeważnie ciepło

W piątek czeka nas początek zmian w pogodzie, za co odpowiedzialny będzie chłodny front atmosferyczny, którego strefa z północnego zachodu przemieści się do centrum, przynosząc wzrost zachmurzenia i niezbyt intensywne przelotne opady deszczu. W związku z powyższym najpogodniej powinno być na południu Polski. Ponownie najchłodniej na północy, zwłaszcza na wybrzeżu i Pomorzu, od 17°C do 22°C. Na pozostałym obszarze – z wyjątkiem obszarów podgórskich - od 23°C do nawet 26°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany już na przeważającym obszarze, na północy wiatr będzie porywisty.

Weekend – ochłodzenie

Chłodny front atmosferyczny przez całą Polskę najprawdopodobniej przejdzie nocą w piątku na sobotę i przyniesie napływ wyraźnie chłodniejszego powietrza. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami występować będą przelotne opady deszczu, których więcej powinno być w niedzielę. Maksymalna temperatura powietrza w sobotę od 16°C do 19°C, w niedzielę od 14°C do 17°C. Noc z soboty na niedzielę z temperaturą minimalną przeważnie poniżej 10°C. Wiatr umiarkowany, w niedzielę także dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni.

 

Wasze komentarze

wtorek, 24.11.2020 12:37
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele