komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 15 września 2019

Albina, Nikodema

Miał fałszywe prawo jazdy i prawie 2 promile alkoholu. 40-latkowi grozi teraz 5 lat więzienia

środa, 7.8.2019 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 623
kategorie artykułu:

Podczas przedpołudniowej służby wrocławscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierującego osobowym Fordem, który zaczął bardzo nerwowo zachowywać się na widok policjantów. Nie bez przyczyny. Podczas kontroli okazało się, że jest mocno nietrzeźwy, a dodatkowo okazał funkcjonariuszom podrabiany dokument prawa jazdy. Teraz stanie przed sądem, który może zastosować wobec niego karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

       Fot. Pixabay

Niektórzy w poczuciu swojej bezkarności, w sposób oczywisty okazują brak szacunku zarówno do prawa, jak też ludzkiego życia i zdrowia. Nie tylko czyjegoś, ale również własnego. Bo jeśli ktoś wsiada za kierownicę nie posiadając uprawnień do kierowania, ale za to mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie, to powinien być świadom, że swoim zachowaniem stwarza realne zagrożenie na drodze, a dodatkowo łamie obowiązujące wszystkich przepisy.

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki, podczas służby patrolowej, zwrócili uwagę na kierującego Fordem, który widząc policjantów, zachowywał się nienaturalnie. Mundurowi postanowili przeprowadzić kontrolę pojazdu. Przebadali 40-letniego kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wrocławianin miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazał również policjantom ukraiński blankiet prawa jazdy, który wzbudził podejrzenia doświadczonych funkcjonariuszy. Dokument nie posiadał odpowiednich zabezpieczeń. Kiedy policjanci poddali w wątpliwość legalność okazanego prawa jazdy, 40-latek przyznał, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a fałszywy dokument zakupił od nieznanego mężczyzny, podczas pobytu za wschodnią granicą.

Wrocławianin został zatrzymany i doprowadzony do najbliższego komisariatu. Oprócz mandatu w wysokości 500 złotych, który mężczyzna otrzymał za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, 40-latka czeka sprawa sądowa. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwa, wynosi aż 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

piątek, 13.9.2019 19:15
piątek, 13.9.2019 16:07
piątek, 13.9.2019 09:30
czwartek, 12.9.2019 10:17
czwartek, 12.9.2019 09:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork