komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 18 września 2020

Irmy, Stanislawa

Jubileuszowa edycja Frankenstein Carp Meeting rusza pod koniec maja

poniedziałek, 13.5.2019 23:36 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

To będzie już dziesiąta edycja karpiowania na granicy Dolnego Śląska i Opolszczyzny. W środę, 29 maja ruszy X Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy, w którym wystartuje trzydzieści teamów z całej Polski, a także z zagranicy. Uczestnicy przez pięć dni i cztery noce bez przerwy będą starali się złowić jak największe karpie i amury zamieszkujące zbiornik zaporowy na Nysie Kłodzkiej. Wszystkie ryby oczywiście wrócą do wody, gdyż całe zawody będą przebiegały pod hasłem „złów i wypuść”.

Frankenstein Carp Meeting to wydarzenie, które zapada w pamięć, a jej klimat tworzą niesamowici uczestnicy. To wielka rodzina, brać karpiowa, która pomimo rywalizacji świetnie się dogaduje i współpracuje. To również impreza, która promuje pogranicze Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz wędkarstwo karpiowe, które tak bardzo rozwinęło się w całej Polsce.

Zbiornik Kozielno jest wodą nieobliczalną. Nieregularne dno, zatopione drzewa i drogi sprawiają, że w wielu sytuacjach łowienie staje się ekstremalnie trudne. Są oczywiście miejsca bardziej dostępne, gdzie z powodzeniem może łowić bliżej brzegu, ale te tzw. „bankowe” często na samych zawodach okazują się mało łowne. Dlatego samo łowienie na zbiorniku Kozielno nie jest proste. Wymaga poznania ukształtowania dna, łowienia na odległościach nawet ponad 300 metrowych, walki z falami, prądami wody i wszędobylskimi leszczami, które do klasyfikacji nie są zaliczane. A jak historia zawodów pokazała, w łowiska zawodników najczęściej wchodzą leszcze sporych rozmiarów i jazie, które jeszcze bardziej utrudniają łowienie tych wymarzonych cyprinusów.

Frankenstein Carp Meeting to wyzwanie, z którym w roku 2019 zmierzy się około 70 uczestników. Komu uda się  sprostać temu wyzwaniu, ten stanie na podium zawodów i uniesie puchar zwycięzcy do góry. Zakończenie zawodów w niedzielę, 2 czerwca 2019 r.

Patroni FCM 2019:

Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Radny Sejmiku Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, PZW Okręg Wałbrzych, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka, Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, Burmistrz Barda Krzysztof Żegański, Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, Sklep Karpiowy.pl, Firma GenesisCarp.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
poniedziałek, 14.9.2020 15:03
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki