Policyjny pościg ulicami Wrocławia za nietrzeźwym kierowcą!

czwartek, 9.5.2019 10:36 1150 0

Pijani kierujący zawsze są niebezpieczni. Narażają nie tylko siebie czy innych kierujących, ale również swoich pasażerów. 40-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany, kiedy kierował swoim Renault mając prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a na pokładzie samochodu znajdowało się trzech pasażerów. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego patrolując w godzinach przedpołudniowych rejon wrocławskich Osobowic zauważyli kierującego, który na widok policjantów gwałtownie przyspieszył. Był to dla funkcjonariuszy ewidentny znak, że kierowca może mieć coś na sumieniu. Jak się później okazało, nie mylili się.

Mundurowi włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierującemu Renault sygnał do zatrzymania. Mężczyzna na ten widok przyspieszył i wjechał w boczną uliczkę. Kiedy zorientował się, że dalsza ucieczka samochodem na pewno mu się nie uda, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy.

Silna woń alkoholu wydobywająca się z ust mężczyzny zdradziła powód jego ucieczki. 40-latek miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo podczas sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że wrocławianin posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził życie nie tylko swoje, ale też podróżujących z nim trojga pasażerów.

Kierujący Renault został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 40-latek odpowie przed sądem za popełnienie trzech przestępstw. Nie tylko prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, ale również kierował nim mimo sądowego zakazu oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz