komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 22 maja 2019

Heleny, Wieslawy

4 kąty na trójkącie – rodzinny weekend na Przedmieściu Oławskim

piątek, 14.9.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 469
kategorie artykułu:

W ostatni weekend września na Przedmieściu Oławskim czeka mnóstwo atrakcji! Wrocławska Rewitalizacja zaprasza na warsztaty kreatywne i spacer dla dzieci, a także rodzinną grę miejską połączoną z piknikiem. To świetna okazja do odkrycia niezwykłości tego osiedla, a przede wszystkim do przyjrzenia się różnorodności tamtejszej architektury.

Dwudniowe bezpłatne zajęcia adresowane są do mieszkańców i mieszkanek Przedmieścia Oławskiego w wieku od 9 do 12 lat. Pierwszego dnia (29 września, 11:00) w Przedpokoju H13 przy ul. Hercena 13 odbędą się warsztaty, podczas których dzieci zastanowią się, co lubią, a co im przeszkadza na osiedlu, aby następnie stworzyć różne wizje przyszłości Przedmieścia, przedstawione w formie kolaży, rysunków, makiet, haseł, wierszy. Z kolei drugiego dnia (30 września, 11:00) dzieci wezmą udział w spacerze, aby zapoznać się bliżej z architekturą osiedla. Dowiedzą się, dlaczego na Przedmieściu Oławskim dominują kamienice, a także z czego wynika ich dekoracyjność. Dodatkowo dzieci będą mogły stać się przewodnikami po okolicy i pokazać uczestnikom spaceru wybrane przez siebie miejsce na Przedmieściu oraz opowiedzieć o nim, podzielić się wspomnieniami własnymi czy rodzinnymi.

To nie wszystko! 30 września odbędzie się również rodzinna gra miejska połączona z piknikiem. Grupy liczące od 2 do 4 osób zgodnie z instrukcją gry będą mogły odkryć bogactwo i wyjątkowość architektury Przedmieścia Oławskiego. Na mecie ulokowanej na podwórku przy ul. Hercena 13 już od 15:00 (oprócz atrakcyjnych nagród) na wszystkich, nie tylko na uczestników gry, będą czekać leżaki, muzyka i zabawy. Start gry zaplanowano na godzinę 14:00. Rejestracja rozpocznie się o 13:30 na trójkątnym placu przy zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki (przy Rozkwietniku).

Na dwudniowe zajęcia i/lub grę miejską można zapisać się przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: warsztaty@w-r.com.pl, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy lub osobiście w Lokalnym Biurze Rewitalizacji (ul. Hercena 13). Szczegóły dotyczące zapisów znajdziesz na stronie
www.w-r.com.pl.

 

Wasze komentarze


Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele